R e k l a m a

Mieszkaniec powiatu wieruszowskiego okradał sklepy budowlane

R e k l a m a

Kradzieże elektronarzędzi, narzędzi oraz artykułów budowlanych o łącznej wartości ponad 5300 złotych były sprawką 57-letniego mieszkańca powiatu wieruszowskiego. Mężczyznę zatrzymali sieradzcy policjanci, a odzyskany towar wróci do właścicieli.

Zgłoszenie o ujęciu złodzieja w jednym z sieradzkich marketów budowlanych wpłynęło do mundurowych 15 maja 2022 roku po godzinie 18:00. Mężczyzna zwrócił uwagę pracowników od razu po wejściu do sklepu. Rozpoznali w nim bowiem osobę podejrzaną o wcześniejszą kradzież, którą zarejestrowały kamery monitoringu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Pracownicy obserwowali jego zachowanie. Mężczyzna podchodził do regałów, brał artykuły budowlane i wkładał je do torby. Gdy przeszedł przez linię kas nie płacąc za towar, pracownicy pobiegli za nim i ujęli go. Mężczyzna tłumaczył się, że po prostu zapomniał zapłacić. Wartość skradzionego mienia oszacowano na ponad 1300 złotych – relacjonuje asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka z sieradzkiej policji.

Dalsze czynności w tej sprawie przejęli wezwani na miejsce stróże prawa. Jak ustalili, sprawcą kradzieży był 57-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, który może mieć na koncie również inne kradzieże.

– Z posiadanych informacji wynikało, że prawdopodobnie porusza się osobowym citroenem. 57-latek twierdził jednak, że do Sieradza przyjechał autobusem. Policjanci szybko zweryfikowali wersję zatrzymanego. W pobliżu sklepu znaleźli zaparkowanego citroena, z kluczykami ukrytymi na feldze koła. Podczas przeszukania, w bagażniku samochodu funkcjonariusze znaleźli różne elektronarzędzia oraz ich akcesoria, a także artykuły budowlane i chemiczne – wskazuje asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka.

Wkrótce okazało się, że część tych przedmiotów pochodziła z kradzieży w markecie budowlanym, do której doszło w grudniu 2021 roku. Wówczas łupem sprawcy padł towar o wartości ponad 1800 złotych. 57-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty kradzieży, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Co ciekawe, nie były to wszystkie przewinienia, których dokonał 57-latek na „gościnnych występach” w Sieradzu. Kilka godzin przed ujęciem, w innym sklepie branży budowlanej ukradł wkrętarkę i młot udarowy o wartości prawie 2000 złotych. Narzędzia te zostały odnalezione przez policjantów w bagażniku citroena. Podczas przeszukania mieszkania 57-latka policjanci zabezpieczyli też wiertarkę oraz materiały budowlane. Łączną wartość skradzionego mienia oszacowano na ponad 5300zł. Odzyskany towar trafi do właścicieli. Policja dodaje, że zatrzymany mężczyzna w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx