R e k l a m a

Policjanci przyjrzą się zachowaniom kierowców wobec pieszych

R e k l a m a

Dzisiaj (wtorek, 31 maja 2022 roku) policjanci drogówki w całym garnizonie łódzkim biorą pod lupę zachowania kierujących wobec pieszych. Tylko w tym roku na terenie województwa łódzkiego doszło do 189 wypadków drogowych z udziałem pieszych, w wyniku których zginęło 20 osób, a 170 zostało rannych. W zdecydowanej większości, bo aż w 147 przypadkach, sprawcami byli kierujący.

Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, wyprzedzanie przed przejściami dla pieszych, omijanie pojazdów które zatrzymały się aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu, tamowanie ruchu pieszych poprzez nieprawidłowe parkowanie pojazdów – to tylko kilka przykładów nieprawidłowego zachowania kierujących wobec pieszych, które wymieniają mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Piesi jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażonymi na obrażenia.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak przypominają policjanci, niestety nadal zdarza się, że piesi giną lub zostają ranni w wyniku zderzenia z pojazdem. W związku z tym, w trosce o ich bezpieczeństwo, stróże prawa z całego łódzkiego garnizonu prowadzą działania „Kierujący – Pieszy”, przyglądając się zachowaniom przede wszystkim kierowców wobec pieszych.

– Niestety, błędy popełniają także piesi, którzy sami w ten sposób narażają się na ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia – wskazują w komunikacie policjanci z komendy wojewódzkiej. I dodają, że do najczęściej popełnianych wykroczeń przez pieszych należy przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych, przebieganie jej, wchodzenie na przejście tuż przed nadjeżdżający pojazd oraz ignorowanie czerwonego światła.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,760fanówPolub nas
811obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx