R e k l a m a

Wieluńscy policjanci wzięli udział w turnieju i piknikach rodzinnych

R e k l a m a

W miniony weekend na terenie powiatu wieluńskiego zorganizowano kilka ciekawych wydarzeń, na których gościli wieluńscy policjanci. Mowa tu o charytatywnym turnieju piłki nożnej oraz piknikach rodzinnych. Stoiska policyjne cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno u najmłodszych, jak i trochę starszych gości.

Charytatywny turniej piłki nożnej pod hasłem „Profilaktyka i sport grają fair play” zorganizowano na wieluńskim orliku w sobotę, 4 czerwca 2022 r. Organizatorami sportowej imprezy byli: Fundacja Dla Zdrowia, WKS Wieluń oraz Urząd Miejski w Wieluniu. Główną ideą przedsięwzięcia była integracja osób niepełnosprawnych z osobami sprawnymi, a także zbiórka pieniędzy na sprzęt medyczny dla oddziału położniczo-ginekologicznego wieluńskiego szpitala.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Wśród drużyn, które wzięły udział w turnieju byli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. Mundurowi przygotowali również stoisko profilaktyczne, na którym promowano szeroko rozumiane bezpieczeństwo, rozdając tematyczne ulotki oraz pouczając o właściwym zachowaniu – informuje mł. asp. Monika Klonowska z wieluńskiej komendy.

W turnieju, oprócz drużyny wieluńskich policjantów, zagrały też ekipy: KS Panki, LKS Płomień Makowiska, WKS Wieluń, SP ZOZ Wieluń, Budolak, KP PSP w Wieluniu oraz RBS Lututów.

Również w sobotę w innym wydarzeniu wzięli udział policjanci z komisariatu w Osjakowie. Mundurowi spotkali się z najmłodszymi w Dębinie na imprezie plenerowej z okazji Dnia Dziecka. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się tam policyjny radiowóz oraz sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy podczas codziennej służby.

Z kolei w niedzielę, 5 czerwca, wieluńscy stróże prawa pojawili się na pikniku rodzinnym w Gaszynie. Na stoisku profilaktycznym dzieci mogły wykonać pamiątkową daktyloskopię oraz otrzymać odblaskową opaskę. Wieluńscy mundurowi zaprezentowali uczestnikom alkogogle i narkogogle, dzięki którym każdy mógł się przekonać, jaki wpływ na organizm człowieka mają alkohol i środki odurzające. Wszyscy zainteresowani mogli też dowiedzieć się, jak wstąpić w szeregi policji i jak wygląda praca policjantów.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx