R e k l a m a

Książka Dariusza Adamowskiego „Skrawki” tematem kolejnego spotkania DKK

R e k l a m a

Książka Dariusza Adamowskiego „Skrawki” była tematem kolejnego, 74. spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Wieluniu. Wydarzenie zorganizowano we wtorek, 14 czerwca 2022 r.

Bohaterem powieści „Skrawki” jest Marek, który wraca do rodzinnej wsi nad Bugiem po śmierci ojca alkoholika, z którym nie łączyły go dobre relacje. Borykając się z dziwną narkoleptyczną przypadłością, postanawia dokonać swoistego podsumowania swojego życia. W jego wspomnieniach nieustannie pojawiają się migawki z dzieciństwa i młodości, opieka nad chorym ojcem, samobójcza śmierć matki i minione miłości.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jednocześnie Marek wchodzi w bliską relację z synem sąsiadki, Mirkiem. Ten związek przyniesie mu poczucie spełnienia, ale też dramatyczne komplikacje, co pozwoli mu spojrzeć na przeszłość z innej perspektywy, a w końcu doprowadzi go do odkrycia rodzinnej tajemnicy.

– Książka bardzo się podobała, a dyskusja nad nią była żarliwa. „Skrawki” to historia niezwykle emocjonalna, taka w której nic nie jest oczywiste. Pokazuje, że miłość może mieć wiele twarzy. Skłania do osobistych przemyśleń i refleksji, daje możliwość własnych interpretacji. Polecamy – podsumowują członkowie wieluńskiego DKK.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx