R e k l a m a

Marianna Łyczko z gminy Pątnów nagrodzona przez marszałka województwa

R e k l a m a

Na terenie gminy Pątnów nie ma instytucji, która działałaby na rzecz rozwoju kultury ludowej, dlatego niezwykle cenna jest działalność lokalnych liderów. Jedną z najciekawszych i najaktywniejszych osób jest Marianna Łyczko, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Bieńcu.

Pani Marianna od wielu lat kultywuje tradycje i obrzędy związane z życiem na wsi. Stara się przekazać młodemu pokoleniu zwyczaje związane z kulturą ludową poprzez organizację międzypokoleniowych warsztatów m.in. z tradycyjnego pieczenia chleba, darcia pierza (pierzajki), kiszenia kapusty, rękodzieła, np. robienia kwiatów z bibuły.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Marianna Łyczko otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego w wysokości 5 tys. zł za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury oraz szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz kultury. Nagrody te przyznawane są przez samorząd województwa i mają na celu wyróżnienie oraz uhonorowanie osób i podmiotów, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju kultury i promocji województwa łódzkiego.

W 2021 roku nagrodzono łącznie 20 osób i podmiotów, działających na terenie województwa. W tym roku natomiast nagrody przyznano już pięciu podmiotom, a najwyższa z nich wyniosła 10 tys. zł.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx