R e k l a m a

Nocny pożar w jednym z bloków na Starych Sadach w Wieluniu. W akcji 6 zastępów straży [FILM]

R e k l a m a

Sześć zastępów strażaków interweniowało w nocy z poniedziałku na wtorek (13 – 14 czerwca) na osiedlu Stare Sady w Wieluniu. W jednym z mieszkań wybuchł pożar.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do służb ratunkowych około godziny 0:45 w nocy. Na miejsce skierowano cztery zastępy straży pożarnej z JRG w Wieluniu i po jednym z jednostek OSP w Wieluniu i Masłowicach.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Na miejscu zastano pożar na pierwszym piętrze w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Siedem osób było ewakuowanych. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palącego się wyposażenia pokoju w jednym z mieszkań – przekazuje kpt. Grzegorz Kasprzyczak z KP PSP w Wieluniu.

Jak dodaje nasz rozmówca, podczas działań lokatorka mieszkania, w którym wybuchł pożar, poczuła się gorzej. Strażacy udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, zadysponowano też pogotowie ratunkowe. – Po przebadaniu osoba ta pozostała na miejscu, nie wymagała hospitalizacji – informuje kpt. Kasprzyczak.

Działania strażaków trwały niecałe dwie godziny. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia – jak podaje straż pożarna – była utrata izolacyjności przewodu elektrycznego bądź wada urządzenia elektrycznego, prawdopodobnie lampki nocnej. Poniżej prezentujemy film z akcji strażaków, nagrany przez jednego z naszych Czytelników.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,557fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx