R e k l a m a

Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem w długi czerwcowy weekend

R e k l a m a

W związku z długim weekendem, od 15 czerwca policjanci garnizonu łódzkiego, w tym funkcjonariusze z grupy Speed, będą prowadzić działania pod nazwą „Boże Ciało 2022”. Stróże prawa skupią się nie tylko na kontroli trzeźwości, prędkości czy stanu technicznego pojazdów, ale przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa podróżującym przez teren naszego województwa.

Jak co roku, w czerwcu przypada święto Boże Ciało. Wiele osób korzysta wówczas z przedłużonego weekendu i wybiera się na wypoczynek. Zwiększony ruch pojazdów w połączeniu z nieodpowiedzialnymi zachowaniami kierowców może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drogach. Właśnie dlatego nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwać mundurowi.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Policjanci będą pełnić służbę nie tylko w radiowozach nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory, ale również na motocyklach i w autach oznakowanych. Skupią swoją  uwagę na kontroli prędkości pojazdów, sprawdzą też stan trzeźwości kierowców,  skontrolują, czy wszyscy w pojeździe używają pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie – wyjaśnia asp. sztab. Marzanna Boratyńska z WRD KWP w Łodzi.

Policjanci sprawdzą też stan techniczny pojazdów, ich obowiązkowe wyposażenie, prawidłowe zamocowanie przewożonego ładunku czy bagaży. Będą reagować na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwracając również uwagę na pieszych, rowerzystów i kierujących hulajnogami.

– Priorytetem policjantów drogówki garnizonu łódzkiego jest to, aby podróż drogami województwa łódzkiego była bezpieczna i zgodna z przepisami. W miejscach, gdzie będzie tego wymagała sytuacja na drodze, funkcjonariusze będą kierowali ruchem, po to by podróżujący mogli sprawnie i bezpiecznie dojechać do celu – podkreśla asp. sztab. Marzanna Boratyńska. – Ważne jest, aby zawczasu zapewnić sobie komfort jazdy i odpowiednio dużo czasu, żeby dotrzeć do miejsca docelowego, pamiętając o przerwach w trakcie podróży. Planując podróż, szczególnie w czwartek, nie zapominajmy o licznych procesjach, które będą odbywały się w wielu parafiach na terenie całego kraju – przypomina policjantka.

Mundurowi przypominają też o zakazie ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o DMC przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów oraz niektórych innych pojazdów ze względu na rodzaj wykonywanego przewozu: 15 czerwca w godzinach 18:00 – 22:00 i 16 czerwca w godzinach 8:00 – 22:00.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx