R e k l a m a

420 sadzonek konopi i 9,4 kg suszu. Wieluńscy policjanci zatrzymali wytwórcę narkotyku

R e k l a m a

Wieluńscy policjanci zatrzymali 45-latka, który w foliowym worku wiózł sadzonki konopi. Mężczyzna już od jakiegoś czasu uprawiał konopie, z których wytworzył znaczną ilość środków odurzających. Stróże prawa zabezpieczyli łącznie ponad 9,4 kg suszu konopi oraz 420 sadzonek nielegalnych roślin.

W poniedziałek, 20 czerwca 2022 roku, około godziny 2:00 w nocy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego wieluńskiej komendy zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie przejeżdżającego rowerzysty w miejscowości Turów w gminie Wieluń. Mężczyzna widząc radiowóz wyraźnie przyspieszył. Mundurowi postanowili sprawdzić, co jest przyczyną takiego zachowania i po chwili zatrzymali rowerzystę do kontroli drogowej.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– 45-letni cyklista miał ze sobą foliowy worek. Jak się okazało, przewoził w nim młode sadzonki konopi. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie – przekazuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. I dodaje, że następnie sprawą zajęli się kryminalni. Szybko wyszło na jaw, że mężczyzna pod różnymi adresami prowadził uprawy nielegalnych roślin.

– Podczas przeszukania posesji i jego domu rodzinnego na terenie Wielunia funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 420 sadzonek konopi, z których pozyskuje się zakazany prawem susz marihuany oraz ścięte w trakcie procesu suszenia krzaki konopi – wyjaśnia st. asp. Katarzyna Grela.

Funkcjonariusze na tym nie poprzestali. Postanowili sprawdzić również jeden z adresów na terenie Wrocławia, z którym mężczyzna miał związek. W ramach współpracy z Wydziałem Kryminalnym Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna, miejscowi stróże prawa przeszukali wytypowany lokal. Zabezpieczyli tam łącznie ponad 9,4 kg suszu roślinnego konopi innych niż włókniste.

– Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty prowadzenia upraw i wytwarzania znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek prokuratora decyzją sądu 45-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy – informuje st. asp. Katarzyna Grela. Jak dodaje, za tego typu przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,766fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx