R e k l a m a

Nietrzymanie moczu po porodzie – to normalne! Zobacz, jak radzić sobie z problemem

R e k l a m a

Poród jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu kobiety, ale jednocześnie ogromnym obciążeniem dla jej organizmu. W szczególności, kiedy dziecko jest duże. Wówczas jednym z następstw może być problem z nietrzymaniem moczu w trakcie ciąży lub po porodzie. Jak poradzić sobie z tego typu dolegliwością?

Wkładki urologiczne oraz odpowiednia higiena

Aby problemy z nietrzymaniem moczu nie zakłócały codziennego funkcjonowania, warto skorzystać ze sprawdzonych sposobów przeciwdziałania tej dolegliwości. W przypadku nietrzymania moczu po porodzie kluczowe jest dbanie o higienę. Nawet kilka kropli, które pozostaną na bieliźnie mogą przyczynić się do trudnych do leczenia infekcji. Ryzyko zakażenia występuje wówczas nie tylko w przypadku dróg moczowych, lecz również płciowych. Dobrym rozwiązaniem są w takim przypadku wkładki urologiczne. Najczęściej dostępne są w różnych poziomach chłonności, a także przeznaczone dla aktywnych kobiet z średnim oraz lekkim nietrzymaniem moczu. Błędem jest natomiast sięganie po podpaski, które nie są wystarczającym zabezpieczeniem w zakresie nietrzymania moczu. Nie poradzą sobie zatem z chłonięciem dużej ilości moczu ani z nieprzyjemnym zapachem. Tym samym wkładki urologiczne zapewniają suchość, neutralizację brzydkiego zapachu oraz są gwarancją bezpieczeństwa i dyskrecji.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Ćwiczenia mięśni Kegla

Oprócz odpowiedniej dbałości o higienę warto zdecydować się także na dodatkowe ćwiczenia. Wśród najpopularniejszych mieszczą się ćwiczenia mięśni Kegla, wynalezione i opracowane już w 19 wieku przez Arnolda Kegla. Celem ćwiczeń jest wzmocnienie mięśnia łonowo-guzicznego, a także skuteczne kontrolowanie mięśni dna miednicy. To one są odpowiedzialne za kontrolowanie mikcji. Nawet jest stosunkowo proste ćwiczenia mogą przynieść wiele korzyści. Przed przystąpieniem do regularnych treningów mięśni Kegla warto jednak skonsultować się z fizjoterapeutą uroginekologicznym.

Leki na nietrzymanie moczu po ciąży

W przypadku utraty kontroli z pęcherzem warto zdecydować się na dodatkowe wsparcie farmakologiczne. Dotyczy to w szczególności sytuacji, kiedy nietrzymanie moczu po porodzie utrzymuje się przez długi okres, na przykład rok. Wówczas kwalifikowane jest jako przewlekły i poważny problem. Wymaga zatem szybkiej interwencji lekarza. Wówczas istnieje także możliwość wykonania elektrostymulacji. Dzięki stymuluje się mięśnie dnia miednicy wykorzystując prąd o niskiej częstotliwości.

Specjalistyczne zabiegi

W przypadku zaawansowanego stadia nietrzymania moczu po porodzie niezbędne są działania chirurgiczne. Wówczas stosując odpowiednie metody można powstrzymać nietrzymanie moczu po porodzie, które może być przewlekłym problemem. Zastosować można między innymi specjalne taśmy lub siatki, które pomogą wzmocnić dno miednicy, a jednocześnie podtrzymywać cewkę moczową. Tego typu metody stosowane są również podczas leczenia przepukliny oraz podnoszenia opadających narządów płciowych. Istnieje także możliwość wykonania zabiegu laserowego, co jest najbardziej innowacyjną metodą leczeniu nietrzymania moczu po porodzie. Zabieg daje rewelacyjne efekty, w tym samym metoda polecana jest zwłaszcza kobietom w okresie połogu. Dzięki działaniom promieni lasera uelastycznia się ścianki pochwy oraz obkurcza je. Zabieg pobudza także produkcję kolagenu, co pozytywnie wpływa na efekt końcowy.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx