R e k l a m a

Gmina Ostrówek: Podczas poszukiwań zaginionej znaleziono ludzkie szczątki

R e k l a m a

Ludzkie szczątki znaleziono podczas szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej, w ramach której policjanci, strażacy i mieszkańcy szukali 91-letniej Janiny Jasianek.

O zaginięciu 91-latki mundurowych poinformowała rodzina 21 lipca 2021 roku. W dniach 21 i 22 czerwca 2022 roku policjanci prowadzili szersze działania poszukiwawcze w terenie z wykorzystaniem Mobilnego Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji. Sprawdzany był teren miejsca zamieszkania kobiety w miejscowości Kuźnica oraz przyległe okolice.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W prowadzonej akcji wieluńskich mundurowych wspierali policjanci z Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, słuchacze z Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu, ponadto strażacy z jednostek Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu i ochotniczych z gminy Ostrówek, jak również rodzina i mieszkańcy – informuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

W trakcie prowadzonych poszukiwań wykorzystano m.in. trzy quady, w tym dwa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz jeden z jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu.

– Podczas prowadzonych działań 22 czerwca br. na terenie kompleksu leśnego w obrębie Woli Rudlickiej znaleziono ludzkie szczątki. Obecnie policjanci na miejscu zdarzenia wykonują czynności procesowe. Szczątki zostaną zabezpieczone celem przeprowadzenia dalszych  badań przez biegłych – przekazuje st. asp. Katarzyna Grela. Jak dodaje, nie można wykluczyć, że szczątki należą do poszukiwanej zaginionej. Okoliczności tej sprawy będą wyjaśniane w toku śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Wieluniu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,643fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx