R e k l a m a

Świadkowie Jehowy w Wieluniu wznawiają publiczną działalność

R e k l a m a

Osoby wybierające się na spacer po Wieluniu zapewne dostrzegają, że po przeszło dwóch latach powrócił stały element sprzed pandemii: życzliwi ludzie przy wózkach z bezpłatnymi publikacjami o pozytywnym przesłaniu. To Świadkowie Jehowy, którzy właśnie w tym miesiącu wznawiają publiczną działalność.

Jak informuje Artur Owczarek, lokalny rzecznik Świadków Jehowy, takie wózki ponownie pojawią się nie tylko w Wieluniu, ale również w całym województwie, kraju i na całym świecie, ponieważ wznowienie publicznej działalności przez Świadków Jehowy ma charakter globalny. Ta chrześcijańska organizacja powraca do publicznej formy działalności po raz pierwszy od marca 2020 roku, kiedy to w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo lokalnych społeczności zawieszono wszystkie osobiste formy kontaktu i zamieniono je na wirtualne.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Świadkowie Jehowy z Wielunia ponownie planują stanąć z wózkiem przy ulicy Krakowskie Przedmieście, na osiedlu im. kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz przy placu Legionów. Oprócz tego lokalni przedstawiciele tego wyznania wznawiają bezpłatne, indywidualne kursy biblijne oraz odwiedziny u osób, które zaprosiły ich do swoich domów. To dokładnie dwa miesiące po tym, gdy Świadkowie ponownie zaczęli spotykać się w swoich miejscach spotkań zwanych Salami Królestwa.

– Chociaż mamy świadomość, że zagrożenie związane z COVID-19 jeszcze się nie skończyło, staramy się uczyć życia w nowych okolicznościach – mówi Artur Owczarek. – Rozumiemy, że sytuacja nie jest jeszcze zupełnie bezpieczna, dlatego w tej chwili nie wznawiamy działalności głoszenia od domu do domu.

Dostępność dla przechodniów jest częścią publicznej działalności Świadków Jehowy w Polsce od 2013 roku. Chociaż ta forma działalności pojawiła się najpierw w dużych metropoliach, to szybko przyjęła się również w mniejszych miejscowościach. Świadków Jehowy można spotkać na lokalnych dworcach kolejowych i autobusowych, placach i głównych ulicach miast i miasteczek.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx