R e k l a m a

Policja apeluje: W upały nie zostawiajmy w aucie dzieci i zwierząt nawet na chwilę

R e k l a m a

Policjanci apelują szczególnie do osób dorosłych – nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie chwilę, nie zostawiajmy swoich podopiecznych samych. Podobna troska powinna dotyczyć również zwierząt. Jak informuje asp. sztab. Damian Pawlak, pozostawienie psa w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które grozi nawet do 3 lat więzienia.

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Stróże prawa apelują, by nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. – Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji – wskazuje asp. sztab. Damian Pawlak z policji w Wieruszowie.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak informuje policja, dzieci nie powinno się pozostawiać samych w samochodzie niezależnie od pory roku. W upalne dni natomiast to zachowanie jest skrajnie nieodpowiedzialne. Mundurowi zwracają uwagę, że temperatura w aucie wzrasta bardzo szybko i może być zabójcza. Nie pomaga nawet zaparkowanie pojazdu w cieniu.

– Żeby organizm dziecka przestał prawidłowo funkcjonować wystarczy zaledwie kilkanaście, a czasem tylko kilka minut w zamkniętym, przegrzanym samochodzie. Nie bądźmy obojętni, widząc, jak ktoś inny podczas upałów pozostawia w samochodzie dzieci lub zwierzęta. Jako świadkowie reagujmy na roztargnienie lub bezmyślność opiekunów – apeluje asp. sztab. Damian Pawlak. I przypomina, że w sytuacji gdy istnieje zagrożenie zdrowia, życia ludzkiego lub też dłuższe pozostawanie zwierzęcia w aucie zagraża jego życiu, mamy prawo użyć wszelkich środków. – Jeżeli jednak nie mamy odwagi zareagować w zdecydowany sposób, o zaistniałej sytuacji poinformujmy niezwłocznie odpowiednie służby – zaleca policjant.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,644fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx