R e k l a m a

Młody mężczyzna ukradł 8 butelek markowego alkoholu. Zatrzymali go policjanci

R e k l a m a

Wieluńscy dzielnicowi wytypowali i zatrzymali 23-latka, podejrzanego o kradzieże sklepowe. Łupem złodzieja padł markowy alkohol o wartości ponad 500 złotych. Młody mężczyzna odpowie za kradzież w warunkach recydywy, za co grozi nawet do siedmiu i pół roku więzienia.

Informacja o kradzieżach, do których doszło w jednej z wieluńskich placówek handlowych, wpłynęła do wieluńskich dzielnicowych we wtorek, 28 czerwca 2022 roku. Mundurowi w rozmowie z pracownikiem sklepu potwierdzili, że w ciągu ostatnich kilku dni nieznany mężczyzna skradł osiem butelek markowego alkoholu. Straty wyceniono na łączną kwotę ponad 500 złotych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Poczynania złodzieja zarejestrował sklepowy monitoring. Dzielnicowi przeglądając zapis z kamer szybko potwierdzili swoje przypuszczenia dotyczące typowanego sprawcy kradzieży. Był to 23-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, dobrze znany z wcześniejszych konfliktów z prawem – informuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Dzięki szybkim i skutecznym działaniom stróżów prawa jeszcze tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu. 23-latek usłyszał zarzut kradzieży w  warunkach recydywy. – Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. W sytuacji, kiedy sprawca działa w warunkach powrotu do przestępstwa, grozi mu podwyższony wymiar kary, nawet do 7 i pół roku pozbawienia wolności – wskazuje st. asp. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,557fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx