R e k l a m a

Wieluń: Agresywny mężczyzna dobijał się do jednego z mieszkań. Zniszczył drzwi

R e k l a m a

Agresywny mężczyzna dobijał się do drzwi jednego z lokali mieszkalnych w Wieluniu. Interweniowali policjanci, którzy zatrzymali w tej sprawie 37-latka. Mężczyzna za swoje postępowanie będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Zgłoszenie o uszkodzeniu mienia na terenie Wielunia wpłynęło do mundurowych we wtorek, 28 czerwca 2022 roku, około godziny 18:50. Skierowani na miejsce policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego ustalili, że do drzwi jednego z lokali mieszkalnych dobijał się mężczyzna. Wandal uszkodził drzwi, w które uderzał rękoma i szarpał za klamkę. Na tym zresztą nie poprzestał, w dalszym ciągu zachowywał się agresywnie.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Mieszkająca w innym lokalu kobieta, zaniepokojona hałasem na korytarzu, uchyliła drzwi. Awanturnik wykorzystał ten fakt i wtargnął do jej mieszkania, którego nie chciał opuścić. Głośno krzyczał i wymachiwał rękoma. Kobieta, obawiając się o swoje bezpieczeństwo, uciekła na korytarz. Wtedy również mężczyzna opuścił budynek.

– Mundurowi ustalili rysopis sprawcy i natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania. Policjanci, sprawdzając okolicę, na jednym z osiedli zauważyli osobę odpowiadającą rysopisowi. Rozpoznał go również świadek zdarzenia – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

37-latek był dobrze znany stróżom prawa z wcześniejszych konfliktów z prawem Policjanci natychmiast go zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty zniszczenia mienia oraz naruszenia miru domowego, a za swoje zachowanie odpowie w warunkach recydywy.

– Na wniosek prokuratora 37-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz podwyższony wymiar kary, nawet do 7 i pół roku pozbawienia wolności – wskazuje st. asp. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx