R e k l a m a

Uwaga rodzice: Można już wnioskować o środki na wyprawkę szkolną

R e k l a m a

Od 1 lipca 2022 r. można składać wnioski o świadczenie z programu Dobry Start”. Chodzi o tzw. „300 plus” na wyprawkę szkolną.

Od ubiegłego roku szkolnego (2021/2022) świadczenie z programu „Dobry Start” czyli tzw. „300 plus” na wyprawkę szkolną jest przyznawane i wypłacane przez ZUS. W ramach programu rodzice – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 złotych na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Wsparcie przysługuje raz w roku – na dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – informuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego. Jak dodaje, wnioski na nowy okres świadczeniowy można składać od 1 lipca do 30 listopada 2022 roku. Warto pamiętać, że złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września.

Wniosek można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Na PUE ZUS specjalny kreator wniosków o świadczenia z „Dobrego Startu” poprowadzi użytkownika przez cały proces krok po kroku. To pozwoli uniknąć błędów przy ubieganiu się o świadczenie.

Również zawiadomienia dotyczące tych świadczeń będą przekazywane w formie elektronicznej. Informację o przyznaniu świadczenia będzie można znaleźć w skrzynce odbiorczej na profilu na PUE ZUS. Również wtedy, gdy wniosek został złożony przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx