R e k l a m a

Smartwatch ze sportowym zacięciem, czyli Garmin Fenix 7x

R e k l a m a

Nowy Garmin Fenix 7x to zegarek dla osób, które szukają uniwersalnego zegarka sportowego. Sprawdzi się praktycznie w każdej dyscyplinie, a wytrzymała konstrukcja predestynuje go do zadań specjalnych. Jakie możliwości zegarek Fenix 7 oferuje sportowcom?

Dokładna analiza treningu z Garmin Fenix 7x

Fenix 7x został zaprojektowany tak, aby wielotorowo wspierać aktywność fizyczną. Dzięki zaimplementowanym funkcjom zegarek może:

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą
  • zmierzyć obciążenie treningowe

Wyrażone liczbowo obciążenie odzwierciedla stopień, w jakim dany trening oddziaływał na organizm. Im wyższa jest wartość, czym ćwiczenia były bardziej męczące i więcej czasu trzeba poświęcić na świadomą regenerację. Zegarek rozróżnia też rodzaj samego obciążenia (lekki, średni lub ciężki) i zapamiętuje go.

  • oszacować efektywność ćwiczeń

Po zakończeniu treningu zegarek ocenia, w jak dużym stopniu aktywność wpłynęła na rozwój wydolności tlenowej oraz beztlenowej w skali od 0,1 do 5,0 według wskaźnika EPOC. Wyższa wartość oznacza większą poprawę, ale też większe zmęczenie. Dodatkowo do każdego treningu przypisywana jest tzw. etykieta, czyli główna korzyść dla mięśni lub układu krążenia, np. baza, tempo lub próg.

  • zmierzyć najważniejsze parametry wysiłkowe

Poza tak oczywistymi wartościami jak tempo, czas całkowity i cząstkowy, czy dystans, Garmin Fenix 7x oszacuje nawet dynamikę biegu, w tym moc. Dzięki temu sportowiec może samodzielnie pracować nad techniką ruchu bez konieczności korzystania z usług trenera personalnego.

  • sugerować codzienne treningi biegowe i kolarskie

W oparciu o historię treningową posiadacza zegarek automatycznie generuje podpowiedzi treningowe, obejmujące czas trwania i sugerowaną intensywność jednostek.

RealTime Stamina w zegarku Fenix 7x

Całkowicie nowa funkcja w zegarku Garmin Fenix 7x to RealTime Stamina. Wykorzystując wprowadzone strefy tętna i pułap tlenowy, zegarek w czasie rzeczywistym mierzy odporność na zmęczenie organizmu.

Podczas aktywności można obserwować, jak długo lub jak daleko można biec, utrzymując dotychczasową prędkość. Wskaźnik wytrzymałości jest wyrażony jako wartość procentowa, która maleje lub rośnie w zależności od intensywności pracy.

ClimbPro i PacePro

Te dwie funkcje pomagają efektywniej biegać (a w przypadku ClimbPro również jeździć na rowerze).

Climb Pro to graficzne odzwierciedlenie profilu wysokościowego trasy. Ćwiczący widzi na ekranie zegarka swoją pozycję na wzniesieniu, które akurat pokonuje wraz z poziomem nachylenia, odległość do kolejnego przewyższenia, jak również sumę podbiegów. Umiejętne wykorzystanie Climb Pro ułatwia rozłożenie sił na długiej trasie rozgrywanej w pofałdowanym terenie.

Z kolei PacePro to kalkulator strategii tempa. Po wprowadzeniu w algorytmie docelowego czasu dla danego dystansu aplikacja automatycznie wylicza międzyczasy dla każdego kilometra i monitoruje, czy biegacz porusza się z wystarczającą do osiągnięcia celu prędkością.

Smartwatch Garmin Fenix 7 do monitorowania zdrowia

Jak większość sportowych pulsometrów, również Garmin Fenix 7 jest wyposażony w optyczny czujnik tętna. Oprócz tego użytkownicy mogą korzystać też z:

  • pomiaru saturacji krwi;
  • mierzenia czasu regneracji;
  • śledzenia długości i jakości snu;
  • monitorowania poziomu stresu i częstotliwości oddechów.

Ciekawym rozwiązaniem jest również Health Snapshot. To trwający dwie minuty, pasywny odczyt najważniejszych parametrów zdrowotnych, w tym zmienności rytmu zatokowego (HRV). Tę funkcję można wykorzystać jako substytut dla popularnego testu ortostatycznego z tą różnicą, że korzystanie z niej jest dużo prostsze i nie wymaga pasa HRM.

Garmin Fenix 7 to najbardziej kompletny spośród dostępnych aktualnie na rynku zegarków sportowych. Dzięki możliwości personalizacji praktycznie każdej funkcji sprawdzi się podczas biegów, triathlonu, pływania, kulturystyki, czy jogi.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Ric
1 rok temu

Garmin to porządna firma, sam swój smartwatch tej marki kupiłem jakiś czas temu z polecenia w media expert i sprzedawca miał racje – to prawdziwy mocarz!

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,557fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx