R e k l a m a

Zabytki małej architektury w naszym regionie będą odrestaurowane

R e k l a m a

Miejsca pamięci, kultu religijnego, mogiła oraz pomnik – te wszystkie obiekty małej, zabytkowej architektury zostaną odrestaurowane dzięki dotacji z budżetu samorządu województwa łódzkiego. Konkurs w ramach programu „Mała architektura zabytkowa” został właśnie rozstrzygnięty, a pieniądze – łącznie prawie 300 tys. zł – otrzyma 17 gmin z województwa łódzkiego.

Przydrożne krzyże i kapliczki to nieodłączna część krajobrazu Polski, także naszego województwa. Dla lokalnych społeczności mają znaczenie historyczne i symboliczne, ale to jednocześnie zabytki małej architektury. W tym roku na ochronę tego dziedzictwa lokalnego samorząd województwa przeznaczył blisko 300 tys. złotych. Pieniądze otrzyma 17 gmin, które złożyły wnioski w konkursie.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Wśród obiektów, które dzięki dotacjom zostaną odnowione są m.in.: „Grobelka” – rzeźba drewnianej kapliczki w miejscowości Augustynów w gminie Lututów, krzyż z 1938
roku w miejscowości Łężce w gminie Pajęczno oraz krzyż żelazny z 1900 roku w miejscowości Patrzyków również w gminie Pajęczno.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, wszystkie samorządy, które starały się o wsparcie samorządu województwa, otrzymały je w maksymalnej kwocie.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
801obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx