R e k l a m a

Nietrzeźwy z sądowym zakazem kierował passatem. Zareagował policjant po służbie

R e k l a m a

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów miał 47-latek kierujący volkswagenem passatem. Nietrzeźwego kierowcę zatrzymano dzięki interwencji będącego po służbie kierownika rewiru dzielnicowych wieluńskiej komendy.

Asp. sztab. Mariusz Cipiszewski, kierownik rewiru dzielnicowych w wieluńskiej komendzie, potwierdził że służba w policji nie kończy się w momencie zdjęcia munduru. W czwartek, 7 lipca 2022 roku, około godziny 19:00, w czasie wolnym od służby, aspirant przejeżdżał przez miejscowość Nietuszyna w gminie Ostrówek. Zwrócił tam uwagę na kierowcę volkswagena passata, który nie kontrolował toru jazdy i poruszał się całą szerokością jezdni.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Funkcjonariusz podejrzewał, że kierowca był nietrzeźwy i postanowił zweryfikować swoje przypuszczenia. O zaistniałej sytuacji poinformował dyżurnego wieluńskiej komendy, który na miejsce skierował patrol ruchu drogowego – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela. Jak dodaje, funkcjonariusz cały czas jechał za volkswagenem i pozostawał w kontakcie z policjantami „drogówki”, wskazując im swoje położenie.

Dzięki tej współpracy w miejscowości Czarnożyły doszło do zatrzymania kierowcy volkswagena. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się też, że 47-latek złamał sądowy dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

– 47-latek spędził noc w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zrzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz złamania sądowego zakazu. Ponieważ działał w warunkach recydywy, grozi mu podwyższony wymiar kary, nawet do siedmiu i pół roku pozbawienia wolności – wskazuje st. asp. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,665fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx