R e k l a m a

Wieluń: Sprawa obiadów w szkołach rozgrzała Internet. Burmistrz wydał oświadczenie

R e k l a m a

Dotychczasowy wieloletni najemca stołówek w szkołach podstawowych nr 2 i nr 5 w Wieluniu dostał wypowiedzenie umów najmu. Część rodziców nie kryje niezadowolenia, a burmistrz ripostuje, że tego wymagało nowe prawo.

„Z przykrością informujemy, iż po 24 latach wykonywania swojej działalności jako Stołówka ANTERS s.c. w Szkole Podstawowej nr 2 w Wieluniu oraz w Szkole Podstawowej nr 5 w Wieluniu decyzją Burmistrza/Dyrekcji otrzymaliśmy wypowiedzenia najmu lokali. Od 1 września na ww. placówkach inny podmiot będzie świadczył usługę”. Tak brzmi początek komunikatu opublikowanego przez byłego najemcę stołówek, firmę Anters s.c. W tekście zatytułowanym „Czas pożegnań” firma dziękuje też rodzicom, dyrekcji, nauczycielom i dzieciom za dotychczasową współpracę.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Pod komunikatem opublikowanym w mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja, w której mieszkańcy zastanawiają się, jaki był powód wypowiedzenia firmie umów najmu. Do rozmowy przyłączył się wicestarosta wieluński Krzysztof Dziuba, który poinformował, że jeden ze wspólników firmy Anters s.c. jest świadkiem w sprawie pomiędzy wieluńskim ratuszem oraz starostwem powiatowym. Chodzi o ciągnącą się już od jakiegoś czasu kwestię współfinansowania remontów niektórych dróg na terenie Wielunia, która wciąż nie znalazła swojego finału i będzie toczyć się dalej w drodze mediacji.

Doniesieniom, że właśnie to mógł być powód zerwania umowy z firmą Anters s.c., zaprzecza natomiast sam burmistrz Paweł Okrasa. Włodarz miasta opublikował oświadczenie, w którym napisał, że publikacja „Czas pożegnań” zawiera „półprawdy i niedopowiedzenia, które wywołały liczne komentarze i pomówienia wprowadzonych w błąd internautów”. Okrasa podkreślił, że zmiany w zasadach żywienia uczniów w placówkach oświatowych wprowadził ustawodawca, a konsekwencją nowych przepisów, wchodzących w życie od 1 września 2022 r., jest konieczność organizowania przetargów na wyżywienie uczniów. Taki przetarg obecnie jest w toku. Oferty można było składać do 4 lipca, a wybór oferenta nastąpi do 2 sierpnia 2022 r. Pełne oświadczenie burmistrza znajdziecie na Facebooku, tutaj (klik).

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
życzliwy
1 rok temu

Pan Dziuba powinien zważać na słowa.
Trochę przesadził.

życzliwy
1 rok temu

Przykre,
prawda jest taka, że dyrektorzy musieli wypowiedzieć umowy najmu lokalu ponieważ zmienia się rozporządzenie dotyczące żywienia dzieci w szkołach podstawowych
Z przykrością stwierdzam, że Burmistrz nie mał z tym nic wspólnego.
Z tego co wiem, ogłoszone zostały przetargi w obu szkołach i każda firma miała równe szanse, a Anters z tego co słyszałem, przegrało.
Również przykre jest to, że osoba która pisała post na facebooku dość niedokładnie (niefortunnie) napisała w jakich okolicznościach została rozwiązana umowa najmu.

Na tym polega biznes, raz się wygrywa, raz przegrywa.

Henryk Markoni
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  życzliwy

To umowa została rozwiązana jednostronnie, czy czas najmu się skończył? Trochę nie rozumiem i chciałbym wyjaśnić sprawę, zwłaszcza, że firma Anters s.c. Panek w 2011 roku wygrała przetarg na świadczenie usług gastronomicznych w d.p.s w Skrzynnie za 693.000 PLN. Jeden obiad (w 2010 roku) wyceniono na 13,80PLN. Nuff said.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
803obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
3
0
Podziel się swoją opiniąx