R e k l a m a

Dominika Włodarczyk z Okalewa siódma na mistrzostwach Europy w kolarstwie szosowym

R e k l a m a

Tegoroczne mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym przyniosły duży sukces Dominice Włodarczyk z Okalewa, wychowance MLKS Wieluń. Młoda kolarka w wyścigu w kategorii orliczek ze startu wspólnego zajęła 7. miejsce.

Gospodarzem mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym w 2022 roku jest Portugalia. W ramach zawodów rozgrywane są wyścigi zarówno w kategoriach seniorskich, jak i młodzieżowych. W kategorii U23 Polskę reprezentuje m.in. Dominika Włodarczyk. Pochodząca z Okalewa utalentowana sportsmenka jest wychowanką MLKS Wieluń, a obecnie zawodniczką klubu ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Osiągnęłam to, o czym marzyłam odkąd zaczęłam ścigać się z dziewczynami z zagranicy. To, co jeszcze rok temu było nieosiągalne – napisała na Facebooku Dominika Włodarczyk po wyścigu ze startu wspólnego, w którym zajęła siódme miejsce. Najlepsze europejskie zawodniczki do lat 23 rywalizowały na dystansie 104,5 kilometra, a złoty medal zdobyła Shirin van Anrooij.

Choć siódme miejsce w Europie to dla naszej reprezentantki niewątpliwy powód do dumy, w treści wpisu Dominiki pobrzmiewa nutka niezadowolenia. Kolarka napisała, że na jej twarzy nie widać euforii, bo… jej nie ma. – Jechałam po medal. Walczyłam o medal. Miałam serce i głowę nastawione na walkę o medal. Medalu nie mam – czytamy we wpisie na Facebooku.

– Dzisiaj pojechałam w jedną ucieczkę za dużo, być może chciałam pokazać za wiele. Ale wiem, że reprezentowałam swój kraj, tak jak powinien on być reprezentowany. Wiem, że biało-czerwona koszulka była widoczna i aktywna. Wiem, że nie poddałam się bez walki i wiem, że zrobiłam wszystko co w mojej mocy, żeby wygrać. Bo jechałam dzisiaj o mistrzostwo Europy i tę walkę przegrałam. Jestem 7. zawodniczką w Europie. Brzmi dumnie – pisze Dominika Włodarczyk.

Pochodząca z okolic Wielunia kolarka pokazała po raz kolejny, że ma ogromne ambicje i głód zwycięstwa. Z pewnością jeszcze niejednokrotnie będziemy mieć z niej pociechę.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx