R e k l a m a

Czy podrożeją mieszkania od dewelopera w województwie łódzkim? Prognoza 2022

R e k l a m a

Mieszkania w miastach wojewódzkich biją wszelkie rekordy cenowe – średni koszt metra kwadratowego w Warszawie już dobija prawie do 13 000 złotych, w Krakowie jest to prawie 11 000 złotych za m2, a nowe mieszkanie w Łodzi kupimy w przeciętnej cenie około 7500 złotych za m2.

Wciąż przystępną opcją pozostają mniejsze miejscowości – są w stanie zaoferować nabywcom dobry standard nieruchomości, duży wybór lokali oraz większą kameralność, a ceny nowych mieszkań tu są nawet kilka razy niższe, niż w centrach wojewódzkich.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Dzisiaj przyglądamy się województwu łódzkiemu:

  • w jakich miastach województwa deweloperzy działają najprężniej;
  • jakie inwestycje są realizowane i jakie są przeciętne stawki;
  • czy pójdą w górę ceny mieszkań w małych miastach.

Gdzie jest najwięcej nowych mieszkań

Deweloperzy działający na terenie Łodzi i okolic – a jest ich ponad osiemdziesiąt – dość intensywnie oswajają miasta o populacji od 30 do 70 tysięcy osób. Szczególnie dużo nowych nieruchomości powstaje w takich miastach, jak:

  • Piotrków Trybunalski;
  • Tomaszów Mazowiecki;
  • Radomsko;
  • Zgierz;
  • Aleksandrów Łódzki;
  • Konstantynów Łódzki.

Nowe osiedla i domy powstają także w mniejszych miejscowościach i wsiach – wyróżniają się wtedy kameralnym charakterem i bardzo przystępną ceną.

Województwo łódzkie – jakie są oferty nowych mieszkań?

Na terenie województwa łódzkiego buduje się nowoczesne inwestycje mieszkaniowe, w niczym nieustępujące wielkomiejskim pod względem standardu wykonania oraz zgodności z wymogami budowlanymi. Są to:

  • wielorodzinne budynki o wysokości do czterech kondygnacji i nowoczesnej minimalistycznej architekturze;
  • kompleksy mieszkalne składające się z bloków o średniej lub niskiej zabudowie, uzupełnione niekiedy w część usługową;
  • inwestycje o podwyższonym standardzie – najczęściej są to apartamenty, w tym inwestycyjne, ulokowane w pobliżu centrum;
  • osiedla jednorodzinne o różnorodnej zabudowie – wolnostojące domy oraz segmenty w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej – są coraz bardziej popularnym typem nowego budownictwa.

Przy tym domy pod Łodzią i w okolicach mniejszych miast województwa zyskały na popularności w ciągu kilku ostatnich lat (zwłaszcza pod wpływem pandemii) – ceny działek i domów odczuwalnie poszły w górę, jednak wciąż utrzymują się w granicach dolnej i średniej półki cenowej. Dla nabywcy to oznacza, że w cenie kawalerki w Łodzi możemy kupić własny domek z ogrodem w oddali od miasta.

Czy podrożeją nieruchomości?

Analiza koniunktury rynku pozwala stwierdzić, że w ciągu ostatnich lat polska mieszkaniówka rozwijała się jedynie w kierunku wzrostu cen – poniekąd podwyżki sięgały 10-20 procent rocznie. I tendencja ta w dalszym ciągu się utrzymuje. Owszem, nieruchomości w małych miastach drożeją nieco wolniej, niż mieszkania w centrach wojewódzkich, jednak ruch ku wzrostowi cen jest niezaprzeczalny. Ceny dodatkowo pompuje podwyższony popyt – to oznacza, że już pod koniec 2022 roku stawki mogą bardzo odczuwalnie się różnić od tych z początku roku.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,883fanówPolub nas
814obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx