R e k l a m a

Dlaczego Taxi, a nie Uber – największe zalety Taksówek

R e k l a m a

Rynek transportowy nieustannie się rozrasta. Poza usługami znanymi od lat, do wyboru jest dziś wiele innych opcji. Jedną z nich są przewozy za pośrednictwem aplikacji. Tego typu usługi i taksówki działają dziś obok siebie. W związku z rozwojem nowych form przewozu osobowego, warto rozważyć dlaczego wybór taxi wciąż jest bardziej korzystny. Poznaj największe zalety taksówek.

Taxi czy uber? – podstawowe różnice

Zarówno korzystanie z taksówek, jak i Ubera przynosi podobne rezultaty – przenosimy się z punktu A, do punktu B. Różnice między tymi rodzajami transportu są diametralne, choć mogą być niewidoczne na pierwszy rzut oka. Inne jest przede wszystkim to, co dzieje się na zapleczu usługodawców. Największe różnice możemy zaobserwować przede wszystkim w takich aspektach jak:

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą
  • proces rekrutacji kierowców
  • komfort podróży
  • dostępność

Proces rekrutacji i doświadczenie – największe zalety taksówek

 Elementem wpływającym bezpośrednio na bezpieczeństwo podróży jest doświadczenie kierowcy. Osoba, która posiada prawo jazdy od wielu lat i dobrze zna teren, po którym się porusza jest w stanie szybko i bez komplikacji dowieźć pasażerów do celu.

Jak wygląda proces rekrutacji kierowców w firmach taksówkarskich?

Proces rekrutacji kierowców może nieco różnić się w zależności od firmy. Wszyscy usługodawcy wymagają, aby kandydaci posiadali ważne prawo jazdy i przeszli kontrolę przeszłości kryminalnej. Niektóre firmy wymagają również certyfikatu w zakresie pierwszej pomocy. Większość korporacji przeprowadza rozmowy z potencjalnymi kierowcami i sprawdza ich umiejętności prowadzenia pojazdów. Często od kandydatów wymaga się również zdania testu znajomości topografii miasta. Możemy więc być pewni, że taksówkarz prowadzący pojazd ma odpowiednie kwalifikacje i jest w stanie zapewnić nam bezpieczną podróż. W odróżnieniu od złożonego procesu rekrutacji do pracy w taxi, kierowcą Ubera można zostać po wypełnieniu formularza na stronie i na podstawie rozmowy telefonicznej.

Komfort w podróży

Firmy taksówkarskie z powodu dużej konkurencji przykładają ogromną wagę do komfortu podróży. Usługodawca lekceważący potrzeby klientów szybko zostanie zweryfikowany i najprawdopodobniej wyleci z obiegu. Ten proces jest dla nas o tyle korzystny, że dziś podróżując taksówką możemy spodziewać się sprawnego samochodu w nienagannym stanie, prowadzonego przez doświadczonego kierowcę.

Taksówka i jej dostępność

Pomijanie tej zalety taxi jest błędem. Warto pamiętać o tym, że w odróżnieniu od Ubera taksówki są dla nas dostępne zazwyczaj przez całą dobę i siedem dni w tygodniu. Niezależnie od świąt i innych czynników możemy liczyć na to, że firmy taksówkarskie są dla nas dostępne.

Nieoczywista zaleta taksówki – wspierasz lokalnie

Nie od dziś słyszy się, że warto wspierać lokalnych twórców i dostawców usług. Nie jest to bezpodstawne. Wspierając lokalne firmy, inwestujesz w swoją społeczność. Miejscowe przedsiębiorstwa zapewniają miejsca pracy i pomagają w rozwoju gospodarki. Świadczą też usługi, które mogłyby być trudniej dostępne, gdyby w okolicy działały tylko firmy krajowe lub międzynarodowe. To niezwykle istotne w procesie przeciwdziałania wykluczeniom społecznym.

Istnieje wiele lokalnych firm taksówkarskich, które działają nie tylko w dużych miastach, ale również w mniejszych miejscowościach. Dobrym przykładem może być firma Taxi Wieluń, która działa na terenie miasta znajdującego się w nazwie usługodawcy.

Dzięki takim firmom mieszkańcy miejscowości, w których aplikacje takie jak Uber są nieopłacalne, mają dostęp do transportu osobowego. Wspierając lokalne firmy, zatrzymujesz swoje pieniądze w społeczności i pomagasz jej się rozwijać. To nieoczywista, ale bardzo istotna zaleta taksówek.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Patryk J
1 rok temu

Tylko UBER nigdy taxi złotowa

Henryk Markoni
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Patryk J

Zawsze jak coś, to sobie zamawiam Ubera, korzystałem z taxi i zdarzyło mi się więcej niż kilka razy, że mnie próbowali wozić w kółko. Później udawali głupich, że pierwszy raz są w tej okolicy. W Uberze jest klika rzeczy dobrych, od razy wiesz, ile zapłacisz; nie ma ściemy jak u naszych gumisiów; jest dużo aut. Negatyw to brak ubezpieczenia; jak gdzieś przywalicie to kierowca się ulotni szybciej niż piard w kościele. U naszych cierpów też są pozytywy. Numer boczny; zidentyfikujesz kierowcę, OC, tego typu sprawy. Jakby poszukać (a da się), to są legitne firmy taxi, które mają sensowne ceny.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
804obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx