R e k l a m a

18 lipca ruszy wypłata wyprawki szkolnej z programu „Dobry start”

R e k l a m a

ZUS przyznał pierwsze kilkaset tysięcy świadczeń w ramach programu „Dobry Start”. 18 lipca 2022 r. ruszy wypłata tzw. wyprawki szkolnej. Pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy wskazany we wniosku.

Obecnie do wnioskujących skierowano pierwsze informacje o przyznaniu świadczenia, które zostały umieszczone na portalu PUE ZUS. Powiadomienie w tej sprawie zostanie przekazane na adres mailowy wskazany we wniosku. W kolejnych dniach będą sukcesywnie kierowane kolejne informacje o przyznaniu świadczenia.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

ZUS po raz drugi przyznaje świadczenie „300+” w ramach rządowego programu „Dobry start”. Szacuje się, że z tego programu, czyli tzw. wyprawki szkolnej, skorzysta w tym roku ponad 4,4 mln dzieci. Wnioski o wspomniane świadczenie na rok szkolny 2022/2023 można składać od 1 lipca 2022 r. do 30 listopada 2022 r.

W przypadku, gdy w sprawie będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do klientów zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosków. Wezwanie zostanie umieszczone na profilu klienta na portalu PUE ZUS, o czym wnioskodawca zostanie poinformowany SMS-em.

Na rozpatrzenie wniosku o świadczenie „Dobry start”, który złożony zostanie do 31 sierpnia, ZUS ma czas do 30 września 2022 roku.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx