R e k l a m a

3 kroki, by wybrać idealną smycz dla psa

R e k l a m a

Niezależnie, czy mieszkasz z psem w centrum tłocznego miasta, czy w domku na wsi, czy Twój pies jest grzeczny na spacerze, czy może niekoniecznie – smycz jest niezbędna. Zawsze. Smycz pozwala Ci ochronić psa przed niebezpiecznymi sytuacjami – wyskoczeniem na ulice, czy ucieczką za interesującym zapachem. Smycze dla psów zapewniają też bezpieczeństwo dzikiej zwierzynie podczas wypraw w teren, a podczas spotkania z innym psem będziesz mieć poczucie kontroli nad zachowaniem ulubieńca. Życie z psem bez smyczy jest po prostu niemożliwe! Jak kupić smycz idealną? Przekonasz się, że to prostsze, niż myślisz!

Krok pierwszy: rodzaj smyczy. Czy smycz automatyczna sprawdzi się przy każdym psie?

Wybór smyczy najlepiej rozpocząć nad zastanowienia się nad realnymi potrzebami. Smycz automatyczną(znaną także jako flexi) poleca się zazwyczaj dla psów, które opanowały już spacer na luźnej smyczy. Może być jednak prawdziwym wyzwaniem podczas wyjścia z czworonogiem, który dopiero uczy się grzecznie chodzić przy nodze. Wspólny spacer to dla czworonoga często większe wyzwanie niż myślisz. Jeżeli Twój pies często ciągnie, lepsza będzie klasyczna smycz regulowana, na przykład smycz przepinana typu 7w1. Taka smycz będzie odpowiednia w większości sytuacji dla każdego psa. Regulowana smycz pozwala dostosować długość do aktualnych możliwości.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Klasyczne smycze miejskie są natomiast dość krótkie. Dlatego sprawdzi się szczególnie w mieście, kiedy musisz uważać na swojego psa i nie możesz dać mu zbyt wiele przestrzeni. Pamiętaj, że to nie może być jedyna smycz dla Twojego pupila. Choć kontrola nad psem jest komfortowa dla pupila, Twój pies od czasu do czasu musi mieć trochę więcej wolności.

Jeżeli Ty i Twój pies jesteście fanami psich sportów, idealna będzie linka treningowa. Do biegania z psem koniecznie zaopatrz się za to w smycz z amortyzatorem – takie akcesoria znajdziesz w coraz większej ilości sklepów zoologicznych.

Krok drugi: sprawdź, jaka długość smyczy będzie optymalna

Choć wcześniej pokrótce omówiliśmy poszczególne rodzaje smyczy dla psów, zaznaczając, że są wśród nich smycze dłuższe i krótsze, musisz wiedzieć, że nawet w ramach poszczególnych typów poszczególne modele mogą mieć różne długości. Wybierz odpowiednią smycz, kierując się przede wszystkim waszym trybem życia. Najlepszą smycz dla psa to taka, która sprawdzi się w codziennym życiu.

Dla Twojego psa najlepsza smycz, to jak najdłuższa smycz, jednak to Ty najlepiej wiesz, ile swobody możesz dać pupilowi. Jeżeli mieszkasz na wsi i możesz dać psu nieco więcej swobody, na co dzień może przydatna być porządna smycz treningowa, a krótką smycz kup na wyjątkowe okoliczności, kiedy wybierzesz się z pupilem na miasto lub do weterynarza.

Krok trzeci: wybierz materiał smyczy

Ostatnim krokiem jest dobranie wytrzymałości smyczy. Koniecznie dopasuj ją do wagi psa. Smycze skórzane szczególnie często wybierane są przez opiekunów dużych psów. Ciężkie czworonogi są po prostu bardzo silne. W przypadku dużych psów możesz też wybrać smycz z solidnego sznura. Do spaceru z mniejszym pieskiem w zupełności wystarczy smycz taśmowa – chyba że lubisz surowy design prawdziwej skóry.

Gotowy na zakupy? Sprawdź sklep zoologiczny Rikoland.pl

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx