R e k l a m a

Krem z filtrem UV – skuteczna ochrona przeciwsłoneczna

R e k l a m a

Promieniowanie słoneczne może stanowić duże niebezpieczeństwo dla skóry człowieka, dlatego niezmiernie ważna jest właściwa ochrona przed silną ekspozycją na słońce. Siła takiego promieniowania jest w stanie doprowadzić do poważnych problemów skórnych – w tym nowotworów – których z pewnością nie należy bagatelizować.

Jeśli chcemy zażywać kąpieli słonecznych czy to na plaży, na basenie albo w jakimkolwiek innym miejscu, powinniśmy postawić na właściwe zabezpieczenie skóry. Chodzi o to, aby promienie słoneczne nie były w stanie w żaden sposób uszkodzić jej warstwy ochronnej i w ten sposób bezpośrednio zagrozić naszemu zdrowiu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Właściwie działający filtr przeciwsłoneczny

Kosmetykiem, który jest w stanie odpowiednio skutecznie ochronić naszą skórę przed skutkami groźnego promieniowania słonecznego, jest dobry krem z filtrem. Oczywiście gama tego typu środków jest spora, więc warto poświęcić chwilę na dokonanie wyboru produktu dobrego jakościowo i dostosowanego do naszych potrzeb. Chodzi tutaj przede wszystkim o wartość samego filtra, która ma największe znaczenie podczas opalania. Najniższą ochronę zapewnią kremy z filtrem SPF od 6 do 10. Dalej są kosmetyki zapewniające ochronę średnią, czyli SPF od 15 do 25 oraz wysoką – SPF od 30 do 50.

Produkty stworzone na bazie skutecznych preparatów, przeznaczone zarówno do ciała, jak i do twarzy, można kupić zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet. Bez wychodzenia z domu możemy zaopatrzyć się w takie kosmetyki w aptekach internetowych, takich jak Dr.Max. W ofercie znajdziemy zarówno standardowe kremy z filtrem UV, jak również kosmetyki przeznaczone dla skóry wrażliwej lub z problemami naczyniowymi. Warto pamiętać, że równie ważne, jak wybór kremu z odpowiednim filtrem, jest dostosowanie kosmetyku do naszego rodzaju skóry.

Odpowiednio dobrane kremy chronią nawet skórę o bardzo jasnej karnacji, także wtedy, gdy występują na niej drobne znamiona. Warto pamiętać, że w tego typu przypadkach kompleksowa ochrona skóry jest niezbędna, gdyż osoby o bardzo jasnej karnacji, jasnych włosach oraz skłonności do występowania piegów są narażone na poparzenia słoneczne znacznie bardziej od osób mających cerę śniadą i ciemne włosy.

Odpowiednia ochrona przed skutkami działania promieni UVA

Promieniowanie słoneczne, oprócz światła widzialnego, składa się też z promieniowania podczerwonego i ultrafioletowego (skrót UV od angielskiego słowa „ultraviolet”). To ostatnie dzieli się natomiast na różne zakresy fal – UVC, UVB i UVA. Te pierwsze fale (UVC) są najkrótsze i zatrzymywane niemal w całości przez warstwę ozonową. Drugie (UVB) to fale średniej długości, stanowiące 5 proc. promieniowania UV docierającego do Ziemi. To one są odpowiedzialne za powstawanie opalenizny, ale również oparzeń słonecznych. Najwięcej, bo 95 proc. promieniowania ultrafioletowego, stanowią najdłuższe fale, czyli UVA. I właśnie to promieniowanie jest dla nas najgroźniejsze, bo powoduje szereg różnych negatywnych konsekwencji, na czele z przebarwieniami, alergiami, a także nowotworami skórnymi.

Pamiętajmy więc, że bez właściwej ochrony dla skóry, promienie słoneczne są w stanie spowodować poważne szkody. Odpowiedni środek z filtrem ochronnym UVA ochroni zarówno przed bolesnymi podrażnieniami, jak również plamami pigmentacyjnymi, dzięki czemu skóra zachowa zdrowie i swój naturalny kolor.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,760fanówPolub nas
811obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx