R e k l a m a

Granat moździerzowy z II wojny światowej znaleziony w gminie Sokolniki

R e k l a m a

Niewybuch pochodzący z czasów II wojny światowej odkryto w gminie Sokolniki w powiecie wieruszowskim. Na granat moździerzowy w ziemi natrafiono podczas prac budowlanych. Wybuchowe znalezisko zabrali saperzy.

Przedmiot przypominający granat moździerzowy wykopano podczas prac budowlanych na terenie jednej z prywatnych posesji w miejscowości Tyble w gminie Sokolniki. Do odkrycia niebezpiecznego znaleziska doszło w sobotę, 16 lipca 2022 roku w godzinach południowych. Mężczyzna wykonujący prace ziemne powiadomił o tym fakcie oficera dyżurnego wieruszowskiej komendy policji.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Skierowany na miejsce policjant rozpoznania minersko-pirotechnicznego potwierdził, że to granat moździerzowy pochodzący z okresu II wojny światowej. Do czasu przybycia saperów z jednostki wojskowej w Brzegu policjanci zabezpieczyli to miejsce przed dostępem osób postronnych – przekazuje asp. sztab. Damian Pawlak z wieruszowskiej policji.

Jak się okazało, pomimo upływu wielu lat granat był „aktywny” i posiadał środek zapalający. Saperzy zabrali niewybuch i przewieźli go na poligon, gdzie zostanie zdetonowany.

– Przypominamy, że w przypadku znalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch, pod żadnym pozorem nie wolno go dotykać, przenosić lub rozbrajać, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie grozi jego detonacją. W takim przypadku może dojść do uszkodzenia ciała a nawet śmierci osoby przebywającej w pobliżu takiego niebezpiecznego znaleziska – podkreśla asp. sztab. Damian Pawlak. Jak dodaje, w takich sytuacjach należy oznaczyć to miejsce, wycofać się na bezpieczną odległość i powiadomić policję.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx