R e k l a m a

Akcja „Prędkość” już 22 lipca na drogach województwa. „Nie będzie taryfy ulgowej”

R e k l a m a

W najbliższy piątek, 22 lipca 2022 roku, na terenie województwa łódzkiego policjanci będą prowadzić działania pod kryptonimem „Prędkość”. Na wielu drogach województwa mundurowi będą prowadzić kontrole przestrzegania przepisów. W akcję zostanie zaangażowana też grupa SPEED w nieoznakowanych radiowozach.

22 lipca na terenie województwa łódzkiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzą całodniowe działania pod kryptonimem „Prędkość”. Jak wskazuje policja, analizy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego wykazują, że przekraczanie dopuszczalnych prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Nadmierna prędkość w ostatnim czasie jest przyczyną około 21 proc. wypadków drogowych. Niestety dane statystyczne za okres trwających wakacji są bezwzględne. W 215 wypadkach drogowych na terenie naszego województwa zginęło aż 18 osób – wylicza asp. sztab.  Marzanna Boratyńska z WRD KWP w Łodzi.

W piątek mundurowi skupią się szczególnie na tych miejscach, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością. Jak zapowiada policja, kierowcy, którzy zostaną przyłapani na agresywnej jeździe, nie będą mogli liczyć na taryfę ulgową.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
krzysiu13
1 rok temu

nie zesrajcie sie

Henryk Markoni
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  krzysiu13

Nie prędkość zabija. Uderzenie, upadek i wyhamowanie. Nawet jak masz poduszkę, to mózg przesuwa się w twojej czaszcze i w nia uderza, co może spowodować krwawienie i śmierć. A o pieszych się nie ma co martwić, jak masz Passata w TDI, od czego masz osłonę silnika. Zresztą, sami są sobie winni, po co łażą po nocy przez pasy.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx