R e k l a m a

284 wnioski z województwa łódzkiego w konkursie ZUS na poprawę bezpieczeństwa pracy

R e k l a m a

8 lipca 2022 r. minął termin zgłaszania wniosków do organizowanego przez ZUS konkursu o dofinansowanie projektów poprawiających bezpieczeństwo pracy. W województwie łódzkim do inicjatywy przystąpiło 284 przedsiębiorców. W całym kraju do ubezpieczyciela wpłynęło blisko 4 tys. wniosków o dofinansowanie, czyli o 16 procent więcej, niż w ubiegłym roku.

Łączna kwota, jaką ZUS planuje wydać na poprawę bezpieczeństwa w zakładach pracy, wynosi w tym roku budżetowym 90 mln złotych. To o 15 mln zł więcej niż w poprzedniej edycji konkursu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W konkursie wybrane zostaną projekty, które wpłyną na poprawę bezpieczeństwa pracy, zmniejszą zagrożenie wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi oraz zredukują niekorzystne oddziaływanie szkodliwych czynników w pracy – wyjaśnia Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego. – Dotyczyć mogą zakupu maszyn, urządzeń i sprzętu chroniącego przed hałasem i drganiami mechanicznymi, promieniowaniem elektromagnetycznym, czy urządzeń służących poprawie bezpieczeństwa pracy na wysokości.

Dofinansowanie może pokryć do 80 proc. szacowanej wartości projektu i wynieść od 10 tys. do 300 tys. zł na jednego pracodawcę. W konkursie mogą wziąć udział aktywni przedsiębiorcy, którzy nie zalegają z opłacaniem składek i podatków oraz nie korzystali z dofinansowania ZUS w ostatnich trzech latach. Nie mogą też znajdować się w stanie upadłości, pod zarządem komisarycznym, w toku likwidacji, postępowania upadłościowego lub postępowania układowego z wierzycielem.

Jak informuje Monika Kiełczyńska, najwięcej wniosków o dofinansowanie na poprawę bezpieczeństwa w pracy złożyli płatnicy prowadzący działalność w ramach przetwórstwa przemysłowego, budownictwa, opieki zdrowotnej i pomocy społecznej.

Wnioski po uzyskaniu pozytywnej oceny formalnej zostaną przekazane do oceny merytorycznej, której dokonają eksperci Centralnego Instytutu Ochrony Pracy. To oni wybiorą ostatecznie najlepsze przedsięwzięcia. Lista rankingowa projektów ocenionych pozytywnie zostanie opublikowana na stronie zus.pl oraz na stronie BIP nie później niż do 31 grudnia br.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx