R e k l a m a

Czworo nietrzeźwych kierujących w ostatni weekend na drogach powiatu wieluńskiego

R e k l a m a

Troje nietrzeźwych kierowców samochodów wpadło w ręce wieluńskich policjantów tylko w miniony weekend. Bilans uzupełnił jeszcze nietrzeźwy rowerzysta, który spowodował kolizję. Mundurowi apelują o rozsądek i przypominają, że alkohol to nadal jedna z głównych przyczyn tragedii na drodze.

Pomimo wielu apeli, policjanci wciąż spotykają osoby, które decydują się kierować autem lub rowerem po spożyciu alkoholu. Tylko w miniony weekend na drogach powiatu wieluńskiego mundurowi interweniowali wobec czworga takich nieodpowiedzialnych osób.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Pierwszy z kierowców został zatrzymany przez policjantów z wieluńskiej „drogówki” w piątek, 22 lipca 2022 roku, w miejscowości Olewin. Jak wykazało badanie alkomatem, 40-latek kierował oplem mając ponad 0,7 promila alkoholu. Tego samego dnia w miejscowości Kadłub mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej 30-latka. Ten mężczyzna zdecydował się kierować oplem mając ponad 0,7 promila alkoholu. Jakby tego było mało, po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że wobec 30-latka orzeczono sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

– Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo 30-latek nie uniknie odpowiedzialności za naruszenie sądowego zakazu – zapewnia st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Również w piątek policjanci interweniowali przy ulicy Warszawskiej w Wieluniu wobec nietrzeźwego rowerzysty. 65-latek kierując rowerem na parkingu w strefie ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy mercedesa, doprowadzając do zderzenia. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

– Badanie alkomatem wykazało, że rowerzysta miał 2 promile alkoholu w organizmie. Za spowodowanie kolizji drogowej oraz jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości 65-latek został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 3050 złotych – przekazuje st. asp. Katarzyna Grela.

Nie było to jedyne zdarzenie drogowe w ostatnich dniach spowodowane przez nietrzeźwego kierującego. W sobotę, 23 lipca, w Konopnicy nietrzeźwa 22-latka uderzyła w przydrożny słup energetyczny (czytaj więcej na ten temat – kliknij).

Policjanci przypominają, że kierowanie jakimkolwiek pojazdem w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może zakończyć się tragicznie. – Nie bójmy się  i reagujmy, kiedy mamy podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Każdy z nas może zapobiec tragedii. O każdej niepokojącej sytuacji należy powiadomić policję, dzwoniąc pod numer 112 – apeluje st. asp. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx