R e k l a m a

Województwo łódzkie: Nowoczesny robot chirurgiczny dla szpitala w Bełchatowie

R e k l a m a

Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie jest pierwszym publicznym szpitalem w naszym województwie, w którym zabiegi urologiczne będą wykonywane innowacyjną metodą przy użyciu robota chirurgicznego Versius. Dzięki temu – jak informuje urząd marszałkowski – pacjenci szybciej wrócą do zdrowia.

We wtorek, 26 lipca, w bełchatowskim szpitalu zainaugurowano wykonywanie zabiegów operacyjnych-urologicznych przy pomocy nowoczesnego robota. Samorząd województwa łódzkiego reprezentował wicemarszałek Piotr Adamczyk.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Zdrowie jest tą wartością, którą cenimy najbardziej – podkreślił Piotr Adamczyk. – To bardzo szczęśliwy dzień, kiedy możemy wejść w najwyższą jakość i technologię, która właśnie tutaj w szpitalu wojewódzkim w Bełchatowie będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców regionu.

Robot Versius, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, umożliwia przeprowadzenie operacji w sposób jak najmniej inwazyjny dla pacjenta. Dzięki temu osoby po zabiegach skracają swój pobyt w szpitalu i szybciej wracają do formy. Robot składa się z konsoli obsługiwanej przez chirurga oraz modułowych ramion z kamerą i narzędziami chirurgicznymi. Małe przegubowe narzędzia zapewniają większą sprawność i precyzję ruchu.

Dziś w bełchatowskim szpitalu przeprowadzony został inauguracyjny zabieg prostatektomii.

– To historyczna chwila, gdzie po raz pierwszy w naszym województwie, w szpitalu publicznym jest wykonywany zabieg z udziałem robota Versius. To jest bardzo ważna chwila dla pacjentów, którzy tą metodą mogą być od dziś leczeni w naszym szpitalu – mówił dyrektor bełchatowskiego szpitala wojewódzkiego, Andrzej Kowalski.

W tym roku w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie planowanych jest kilkadziesiąt operacji robotycznych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,760fanówPolub nas
811obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx