R e k l a m a

Policyjny dron pomógł zatrzymać podpalaczy w powiecie kłobuckim [FILM]

R e k l a m a

Policyjny dron pomógł namierzyć czterech chłopców, którzy doprowadzili do pożaru traw w gminie Opatów w powiecie kłobuckim. Szybka reakcja mundurowych umożliwiła opanowanie ognia. Nastolatkowie zaś odpowiedzą za swój czyn przed sądem rodzinnym.

Bezzałogowy statek powietrzny jest na wyposażeniu kłobuckiej komendy od dwóch lat i – jak informuje podkom. Marlena Wiśniewska z tamtejszej jednostki – pozwolił już namierzyć wielu sprawców, między innymi wykroczeń drogowych. Dron dostarcza mundurowym informacji z powietrza w bardzo krótkim czasie, dzięki czemu jest dla nich olbrzymim wsparciem.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Tak też było w poprzedni czwartek. Policyjni operatorzy drona podczas wspólnego patrolu na terenie gminy Opatów zauważyli dym wśród suchych traw. W pobliżu znajdowały się uprawy zbóż. Mundurowy skierował drona bliżej i zobaczył czterech chłopców podkładających ogień – relacjonuje podkom. Marlena Wiśniewska. Operator drona szybko przekazał informacje dyżurnemu, który na miejsce wysłał straż pożarną. Dzielnicowy zaś wsiadł do radiowozu i ruszył w stronę chłopców, którzy zaczęli już uciekać na rowerach. Będąc w stałym kontakcie z drugim policjantem, który wciąż obserwował sytuację z powietrza, wiedział, gdzie ukryli się chłopcy.

– Zaskoczeni nastolatkowie przyznali się do podłożenia ognia. Tłumaczyli, że chcieli tylko rozpalić ognisko. Kiedy zobaczyli dron, wystraszyli się, że ktoś ich obserwuje i spanikowani odjechali. Niestety nie przewidzieli, że susza i wiatr doprowadzą do szybkiego rozprzestrzenienia się ognia – wskazuje podkom. Marlena Wiśniewska. – Nieuważne działanie mogło doprowadzić do pożaru pobliskich upraw zbóż. Sprawą nieodpowiedzialnych nastolatków zajmie się teraz sąd rodzinny.

Stróże prawa przypominają, że wypalanie traw jest zabronione. Może spowodować trudny do ugaszenia pożar zagrażający życiu zwierząt i ludzi. Powoduje też straty w środowisku naturalnym, a ziemia na wypalonym terenie staje się jałowa. Warto też pamiętać, aby grille i ogniska rozpalać tylko w wyznaczonych do tego miejscach.

Jak informuje policja, za wypalanie traw grozi kara aresztu albo grzywna do 5000 złotych. W przypadku, gdy ogień niebezpiecznie rozprzestrzeni się i zagrozi zdrowiu lub życiu ludzi albo budynkom, konsekwencje prawne mogą być znacznie poważniejsze.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx