R e k l a m a

Pies zaatakował kobietę w gminie Biała. Z obrażeniami ręki trafiła do szpitala

R e k l a m a

Pies w typie bernardyna wybiegł z podwórka i zaatakował 60-latkę. Kobieta trafiła do szpitala z obrażeniami ręki. Do zdarzenia doszło w miejscowości Biała Druga.

Do tej groźnej sytuacji doszło w środę, 27 lipca 2022 roku, około godziny 19:00 w miejscowości Biała Druga. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 60-latka tego dnia przyjechała do swojej znajomej. Kobiety stały na podjeździe do posesji i rozmawiały. W tym czasie furtka od ogrodzenia była otwarta.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W pewnym momencie z podwórka wybiegł pies w typie bernardyna. Zwierzę zaatakowało 60-latkę. Kobieta z obrażeniami prawej ręki trafiła do szpitala, gdzie od razu trafiła pod opiekę lekarzy – przekazuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. Jak dodaje, o zdarzeniu poinformowano Powiatowego Lekarza Weterynarii, a okoliczności tej sytuacji są wyjaśniane przez policjantów z komisariatu w Białej.  

– Pamiętajmy, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. To człowiek odpowiada za zwierzę i powinien je zabezpieczyć oraz opiekować się nim w odpowiedni sposób, tak, by nie stanowiło ono zagrożenia – przypomina st. asp. Katarzyna Grela. – Przypominamy, że zgodnie z art. 77 kodeksu wykroczeń, kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
801obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx