R e k l a m a

Miasto dołożyło pieniędzy. Będzie nowy wóz dla OSP Wieluń!

R e k l a m a

Strażacy z OSP Wieluń podpisali długo wyczekiwaną umowę na dostarczenie fabrycznie nowego auta pożarniczego. Nowym wozem będzie warte ponad 900 tys. złotych renault D16 z napędem 4×4.

Zakup był możliwy dzięki decyzji radnych o zwiększeniu finansowania na ten cel. Na ostatniej sesji wieluńscy radni miejscy zdecydowali o dołożeniu brakujących 40 tys. złotych – czyli kwoty, która dzieliła wieluńskich strażaków-ochotników od spełnienia ich marzenia. Tym samym miasto przeznaczyło na zakup wozu dla strażaków łącznie 490 tys. złotych – prawie dwukrotność pierwotnie zabezpieczonej kwoty.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Jesteśmy przekonani, że przez czas naszych starań udowodniliśmy, że zasługujemy na ten wóz i go potrzebujemy – podkreślają druhowie z OSP Wieluń, którzy tworzą jedną z najaktywniejszych jednostek OSP w powiecie wieluńskim.

Warto przypomnieć, że cała sprawa zakupu nowego auta ruszyła w chwili, gdy wieluńska jednostka dostała promesę dofinansowania z MSWiA. Wartość dotacji wyniosła 400 tys. złotych i była to baza do poszukiwania dalszych źródeł finansowania. Później – po kilkukrotnym zwiększaniu kwoty na ten cel – udało się zapewnić dofinansowanie miasta na poziomie aż 490 tys. złotych. Kolejne 21 tys. złotych udało się zebrać wśród druhów, mieszkańców i sponsorów. Całkowity koszt zakupu samochodu wyniesie 911 tys. złotych.

Strażacy-ochotnicy dziękują za wsparcie mieszkańcom Wielunia, osobom, które wpłaciły chociaż złotówkę na ich cel, lokalnym przedsiębiorcom, władzom miasta i wszystkim innym, którzy dołożyli swoją cegiełkę do zakupu nowego wozu. Teraz pozostaje tylko czekać, aż nowe czerwone auto pojawi się w garażu wieluńskich druhów i zastąpi wysłużonego stara.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,758fanówPolub nas
810obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx