R e k l a m a

Wieluńscy kryminalni zatrzymali osoby związane z narkotykowym procederem

R e k l a m a

Dwóch mężczyzn w wieku 26 i 35 lat związanych z narkotykowym procederem zatrzymali wieluński policjanci. W zajmowanym przez jednego z nich domu stróże prawa zabezpieczyli łącznie ponad 280 gramów marihuany, amfetaminy, MDMA oraz 160 tabletek ekstazy.

Wieluńscy mundurowi sprawdzają wszystkie informacje o osobach mogących posiadać środki odurzające. Tym razem trop doprowadził ich do 26-latka. 1 sierpnia 2022 roku funkcjonariusze podczas przeszukania w miejscu pracy podejrzewanego, w zajmowanej przez niego szafce ubraniowej, zabezpieczyli niewielką ilość marihuany oraz specjalny młynek do rozdrabniania środków odurzających. Ustalono też, że mężczyzna dzielił się narkotykiem również ze swoją znajomą.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Na podstawie zebranego materiału dowodowego 26-latek usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających, ich udzielania oraz posiadania przyrządów służących do ich przetwarzania. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności – przekazuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Stróże prawa nie poprzestali na tym. Pracując nad tą sprawą ustalili też, u kogo 26-latek zaopatrywał się w nielegalne substancje. Był to 35-letni mężczyzna zamieszkujący na terenie Wielunia. Już następnego dnia podczas przeszukania w zajmowanym przez niego domu funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 280 gramów marihuany, amfetaminy, MDMA, 160 tabletek ekstazy oraz dwa specjalne młynki.

– Mężczyzna doprowadzony został do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, ich kilkukrotnego udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz posiadania przyrządów służących do ich przetwarzania – informuje st. asp. Katarzyna Grela. Jak dodaje, na wniosek prokuratora, decyzją sądu wobec 35-latka zastosowano tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx