R e k l a m a

70 tys. obcokrajowców pracuje legalnie w woj. łódzkim. 54 tys. to obywatele Ukrainy

R e k l a m a

Już ponad milion cudzoziemców pracuje legalnie w Polsce i podlega ubezpieczeniom społecznym. W województwie łódzkim liczba cudzoziemców ubezpieczonych w ZUS to niemal 70 tys. Najwięcej jest obywateli Ukrainy.

Na koniec czerwca w województwie łódzkim zarejestrowano 54 tys. ubezpieczonych z Ukrainy. To o 2,5 tys. osób więcej niż na koniec pierwszego kwartału br. Poza przedstawicielami Ukrainy, w regionie zatrzymują się i pracują m.in. obywatele Białorusi (3 778), Gruzji (2 422), Mołdawii (726), czy też Rosji (726).

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Do Polski w celach zarobkowych przyjeżdżają obywatele z ponad 160 krajów. Obecnie mamy 1 mln 25 tys. obcokrajowców zgłoszonych do ubezpieczeń w Polsce, w tym 736 tys. z Ukrainy – wylicza Monika Kiełczyńska z ZUS.

Większość cudzoziemców (58,3 proc.), podlegających ubezpieczeniom społecznym to osoby zatrudnione na umowę o pracę. Pozostali albo założyli własną firmę, albo pracują na umowach zleceniach lub na podstawie innych umów, od których istnieje obowiązek opłacania składek na ubezpieczenia społeczne.

Do pracy w Polsce przyjeżdżają najczęściej osoby w przedziale od 25 do 49 lat, przy czym najwięcej osób z zagranicznym paszportem pracuje będąc w wieku 30 – 39 lat. Wśród przyjeżdżających z zagranicy do pracy w Polsce dominują mężczyźni. W populacji obcokrajowców stanowią oni blisko 60 procent.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx