R e k l a m a

Ruszają zapisy na wieluńską pielgrzymkę do Częstochowy. Znamy szczegóły

R e k l a m a

Jak co roku, w sierpniu z Wielunia wyruszy piesza pielgrzymkę na Jasną Górę. Pątnicy będą maszerować w dniach 23 – 28 sierpnia. Pierwszy dzień zapisów na pielgrzymkę to sobota, 13 sierpnia, w godz. 9:00 – 11:00.

Jak informuje w mediach społecznościowych wieluńska kolegiata, osoba zapisująca się na nocleg może zapisać tylko dwie osoby oprócz siebie. Całkowity koszt noclegu w Częstochowie dla jednej osoby to: w Domu Pielgrzyma – 90zł, w Halach Jasnogórskich – 120 zł. Koszt to opłata za trzy doby. Z kolei nocleg w Krzepicach, zarówno w jedną, jak i w drugą stronę, będzie możliwy w budynku szkoły w Krzepicach przy ul. Mickiewicza 13/17. Koszt za dwa noclegi w szkole dla jednej osoby to 10 zł.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak informują organizatorzy, wpłat na noclegi zarówno w Częstochowie, jak i w Krzepicach, należy dokonywać wyłącznie podczas zapisów w wieluńskiej kolegiacie. Zapisy wystartują 13 sierpnia w godz. 9:00 – 11:00, a później będą odbywać się w salce parafialnej przy kolegiacie w terminie 16 – 20 sierpnia, od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 11:00 oraz 17:00 – 18:00, a w sobotę tylko przed południem.

Na chustę, znaczek pielgrzymkowy, ubezpieczenie i koszty organizacyjne przy zapisie pątnicy wpłacą 30 zł od osoby. Osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny zapłacą o 5 zł mniej. Podczas zapisów na pielgrzymkę można się także zgłaszać na przejazd autokarowy do Częstochowy z racji tzw. Dnia Wieluńskiego, czyli na dzień 25 sierpnia. Koszt przejazdu wyniesie 30 zł, a ostateczny termin zapisów na wyjazd autokarowy to 20 sierpnia. Dla wszystkich, którzy na Dzień Wieluński chcą wybrać się do Częstochowy autokarem – zapisy są obowiązkowe.

Wieluńska kolegiata informuje też, że przedpielgrzymkowe spotkanie modlitewno – organizacyjne dla pielgrzymów pieszych i autokarowych odbędzie się w kolegiacie 20 sierpnia o godz. 18:00 (Msza Św., a po niej spotkanie). Spowiedź przed pielgrzymką należy zrealizować we własnych parafiach.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx