R e k l a m a

Śnięte ryby również w województwie łódzkim. Znamy wyniki badań

R e k l a m a

Opinia publiczna w Polsce od pewnego czasu żyje doniesieniami znad Odry, gdzie wystąpił ogromnych rozmiarów pomór ryb, którego przyczyna wciąż nie udało się ustalić. Trudno więc dziwić się zaniepokojeniu mieszkańców, gdy śnięte ryby odkryto również w województwie łódzkim, na rzece Ner. Znamy już wyniki badań.

W związku z wystąpieniem zjawiska śniętych ryb na rzece Ner, na terenie powiatu łęczyckiego i poddębickiego od piątku trwały intensywne prace wszystkich służb, w celu usunięcia padniętych ryb oraz wyjaśnienia przyczyny tego zjawiska. W sobotę zwołano Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego, po którym wydano kolejne dyspozycje wszystkim służbom.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak informuje biuro wojewody łódzkiego, od piątku do niedzieli z Neru wyłowiono w sumie około 250 kg śniętych ryb. Służby uczestniczące w oczyszczaniu koryta rzeki Ner nie stwierdziły zanieczyszczeń oraz obecności nowych śniętych ryb. Jednocześnie w wodzie obserwowane były żywe pływające osobniki.

Analizy próbek wykonane przez inspekcję ochrony środowiska, inspekcję weterynaryjną oraz inspekcję sanitarną nie wskazują na obecność w wodzie, jak i w rybach podwyższonych norm rtęci, innych metali ciężkich, pestycydów czy substancji ropopochodnych.

Jak wskazują służby wojewody łódzkiego, na podstawie stanu faktycznego i wyników badań oceniono, że przyczyną śnięcia ryb nie były zanieczyszczenia chemiczne rzeki. W związku z tym zachodzi największe prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska tzw. przyduchy. – Wyniki badań stanowią podstawę do cofnięcia od dzisiaj (17 sierpnia 2022 r.) rekomendacji niekorzystania z rzeki Ner – czytamy w komunikacie biura wojewody.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx