R e k l a m a

Policjanci wezmą „pod lupę” motocyklistów. Statystyki wypadków przerażają

R e k l a m a

Tylko od początku 2022 roku na terenie województwa łódzkiego doszło do 88 wypadków z udziałem motocyklistów. Zginęło 5 osób, a 79 zostało rannych. 18 i 19 sierpnia na drogach województwa łódzkiego policjanci przeprowadzą działania, których celem będzie wyeliminowanie brawurowej i niebezpiecznej jazdy oraz ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów.

– Policjanci ruchu drogowego, w tym mundurowi z grupy SPEED w nieoznakowanych radiowozach, wezmą pod lupę wszystkie zachowania motocyklistów – zapowiada mł. asp. Aneta Błędniak-Kałka z KWP w Łodzi. – Biorąc pod uwagę tragiczny bilans zdarzeń ostatniego długiego weekendu, podczas którego zginęło 6 osób z czego 4 to kierujący jednośladami, działania mundurowych skierowane zostaną na ograniczenie wykroczeń popełnianych przez nierozsądnych motocyklistów, a w konsekwencji poprawę bezpieczeństwa w tej grupie użytkowników dróg – dodaje policjantka.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Lato to czas, gdy na polskich drogach możemy spotkać wielu motocyklistów. Ciepłe i słoneczne dni zachęcają do podróży jednośladami. Warto jednak pamiętać, że motocykliści to grupa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Aby mogli bezpiecznie dojechać do celu, muszą pamiętać o pewnych zachowaniach na drodze.

– Kultura jazdy, przestrzeganie przepisów, pamiętanie o zagrożeniach, szczególna ostrożność, a przede wszystkim trzeźwość w połączeniu z profesjonalnym strojem, odpowiednio dopasowanym kaskiem oraz sprawnym technicznie motocyklem może zapewnić bezpieczne dotarcie do celu – wskazuje mł. asp. Aneta Błędniak-Kałka.

Mundurowi apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, a szczególnie przypominają kierowcom „czterech kółek” o tym, jak ważne dla bezpieczeństwa na drodze jest nawet kilkukrotne spojrzenie w lusterko i zwracanie uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego. – Rozwaga i wzajemne zrozumienie oraz tolerancja na drodze jest gwarancją bezpiecznego dotarcia do celu podróży – podkreśla policjantka z KWP w Łodzi.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx