R e k l a m a

Seniorka z powiatu pajęczańskiego oszukana metodą „na policjanta”

R e k l a m a

Mieszkanka powiatu pajęczańskiego została oszukana metodą „na policjanta”. Seniorka straciła znaczną kwotę, być może nawet dorobek swojego życia. Stróże prawa apelują, żeby pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy obcym osobom.

Dzięki systematycznym apelom policji oraz kampaniom informacyjnych, w tym również w portalu INFO Wieluń, świadomość społeczeństwa co do metod działania oszustów jest coraz większa. Coraz częściej seniorzy orientują się, że ich rozmówca nie jest tym, za kogo się podaje. Nadal jednak zdarzają się sytuacje, że osoby starsze tracą czujność i dają się zwieść oszustom.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Oszuści wykorzystują empatię i łatwowierność starszych osób oraz ich chęć pomocy swoim najbliższym. Niestety, ofiarą oszustwa metodą „na policjanta” padła seniorka z powiatu pajęczańskiego.

– Na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna i poinformował, że jest „policjantem z Pajęczna”. Rozmówca przekazał kobiecie informacje, że jej wnuczek jest sprawcą wypadku drogowego i potrzebne są pieniądze na kaucję – relacjonuje mł. asp. Wioletta Mielczarek z pajęczańskiej policji. Jak dodaje, niestety kobieta przekazała znaczną ilość pieniędzy nieznajomemu mężczyźnie, który podjechał samochodem pod jej dom. Oczywiście cała historia o spowodowanym przez wnuka kobiety wypadku była nieprawdziwa.

Policjanci przypominają, że schemat działania przestępców najczęściej jest taki sam lub podobny.

  • Jeżeli odebrałeś taki telefon, bądź pewien, że dzwoni oszust.
  • Natychmiast się rozłącz i zweryfikuj informację o wypadku, dzwoniąc na posiadany numer do osoby bliskiej i poinformuj policję.
  • Nie przekazuj żadnych pieniędzy nieznajomym.
  • Pamiętaj, że policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy, aby uniknąć odpowiedzialności za spowodowany wypadek.
R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
801obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx