R e k l a m a

Dożynki gminy Wieluń 2022 w Turowie. Piękne święto plonów [ZDJĘCIA, FILM]

R e k l a m a

Przełom sierpnia i września to tradycyjnie czas dożynek. Tym razem udane zbiory świętowali rolnicy z gminy Wieluń, a gospodarzem tegorocznego święta był Turów.

Wydarzenie zorganizowano na boisku sportowym w Turowie, które znajduje się w pobliżu dawnego Domu Samotnej Matki. Dożynki tradycyjnie rozpoczęły się od nabożeństwa, podczas którego podziękowano za plony. Później przyszedł czas na obrzęd dzielenia się chlebem, a po nim – na prezentację wieńców dożynkowych. O oprawę artystyczną zadbały m.in. zespół Czeremcha z Rudy oraz orkiestra dęta z Kurowa.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Przez wiele lat praca rolnika nie była zbyt ceniona, wręcz w niektórych środowiskach praca na wsi wiązała się z obciachem. Między innymi po to organizujemy dożynki, żeby zadać kłam takim stwierdzeniom, ponieważ praca rolnika w każdych czasach, zarówno czasach głodu, jak i dobrobytu, jest niezwykle ważna – mówił do zebranych burmistrz Paweł Okrasa.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występy zespołów artystycznych. Na scenie zaprezentowały się m.in. lokalne formacje ludowe, a w roli gwiazd wieczoru zaplanowano występy aktora Piotra Pręgowskiego oraz zespołu LA MARO, grającego muzykę disco polo. Niestety psikusa organizatorom postanowiła sprawić deszczowa pogoda, która wygoniła część mieszkańców do domów. Z pewnością jednak ci, którzy zostali, nie żałowali swojej decyzji. Kolejna okazja do świętowania dożynek gminy Wieluń nadarzy się za rok w Olewinie.

Zobaczcie poniżej nasz film z obrzędu chleba oraz zdjęcia z części oficjalnej dożynek:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx