R e k l a m a

Kobieta natrafiła w lesie na pociski odłamkowe z czasów II wojny światowej

R e k l a m a

Niewybuchy pochodzące z okresu II wojny światowej odkryto w kompleksie leśnym w gminie Osjaków. Na pociski odłamkowe natknęła się jedna z okolicznych mieszkanek. Na miejsce wezwano saperów.

Niebezpieczne znalezisko zostało odkryte w poniedziałek, 22 sierpnia 2022 roku, w miejscowości Chorzyna. 39-letnia kobieta na terenie kompleksu leśnego nieopodal swojej posesji zauważyła metalowy przedmiot wystający z ziemi, przypominający pocisk. O tym nietypowym znalezisku natychmiast poinformowała policję. We wskazane miejsce skierowano funkcjonariuszy, którzy znaleźli tam dwa niewybuchy.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Policjant z grupy rozpoznania minersko–pirotechnicznego wieluńskiej komendy wstępnie potwierdził, że niebezpieczne znaleziska to pociski odłamkowe, pochodzące z czasów II wojny światowej. Policjanci powiadomili o niewybuchach saperów z Tomaszowa Mazowieckiego, którzy dokładnie sprawdzą wskazany teren – przekazała st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Policjanci przypominają, że podczas prac polowych, robót drogowych albo w czasie spacerów po lesie, wycieczek i wędrówek, nadal można natknąć się na tego rodzaju „pamiątki” z czasów II wojny światowej. Dlatego warto pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie dotykać takich znalezisk, ani tym bardziej przenosić czy rozbrajać. Miejsce, w którym znaleziono niebezpieczny przedmiot, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci oraz jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,643fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx