R e k l a m a

Wieluń: Próba kradzieży auta o wartości 250 tys. zł spod jednego ze sklepów

R e k l a m a

26-latek próbował ukraść mercedesa zaparkowanego przed jednym z wieluńskich sklepów. Mężczyzna został zatrzymany i grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu.

Zgłoszenie o próbie kradzieży mercedesa o wartości 250 tys. złotych wpłynęło do wieluńskich policjantów w czwartek, 25 sierpnia 2022 roku. Mundurowi w rozmowie z właścicielką ustalili, że tego dnia pozostawiła swoje auto na parkingu przy jednym z wieluńskich marketów, a sama poszła na zakupy. Po powrocie zaniepokoił ją fakt, że samochód był otwarty, a pozostawione w środku przedmioty nie znajdowały się na swoim miejscu. Po chwili kobieta nabrała podejrzeń, że ktoś próbował ukraść jej samochód.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Mundurowi natychmiast zajęli się tą sprawą i zaczęli zbierać wszystkie pomocne informacje. Ustalili, że moment usiłowania kradzieży nagrany został przez monitoring znajdujący się na sklepie – przekazuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. I dodaje: – Przeglądając zapis z kamer kryminalni bardzo szybko wytypowali, iż związek z tym zdarzeniem może mieć 26-latek, zamieszkujący na terenie Wielunia. Natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania.

Młody mężczyzna został zatrzymany następnego dnia i osadzony w policyjnym areszcie. Został już doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, gdzie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut usiłowania kradzieży samochodu.

– Okazało się, że 26-latek nie odjechał autem, które próbował ukraść, ponieważ nie potrafił go uruchomić. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje st. asp. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx