R e k l a m a

Trwają zapisy na muzealny rajd rowerowy do ośrodka „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim

R e k l a m a

Ruszyły zapisy na VIII Muzealny Rajd Rowerowy w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2022. Tym razem organizatorzy przygotowali urokliwą trasę do ośrodka ZHP „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim. Aby się tam dostać, uczestnicy rajdu przeprawią się promem przez Wartę.

Rajd zaplanowano na sobotę, 10 września 2022 r. Rowerzyści wystartują o godzinie 10:00 spod Muzeum Ziemi Wieluńskiej, by następnie dotrzeć do ośrodka szkoleniowo – wypoczynkowego ZHP „Nadwarciański Gród”. Długość trasy to około 21 kilometrów w jedną stronę, łącznie około 42 kilometry. Na miejscu na rowerzystów będzie czekać ognisko z kiełbaskami i napojami. Na koniec, około godziny 14:30, miłośnicy dwóch kółek wyruszą z powrotem do Wielunia bocznymi drogami asfaltowymi.

Zapisy na rajd trwają do 8 września do godziny 16:00 pod numerami telefonu 43 843 43 34 lub 601 929 303 oraz pod adresem e-mail mzw@poczta.onet.pl. Należy podać imię i nazwisko, numer telefonu oraz PESEL, niezbędny do ubezpieczenia uczestników rajdu. Osoby niepełnoletnie mogą jechać tylko z opiekunami. Organizator zapewnia dla każdego uczestnika kiełbasę przy ognisku oraz napoje.

Warto przypomnieć, że Muzealny Rajd Rowerowy jest wydarzeniem cyklicznym. W ubiegłym roku muzealnicy zabrali rowerzystów również w rejon Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, ale nieco bliżej – konkretnie do szkółki leśnej w Mierzycach.

[AKTUALIZACJA 09.09.2022] Rajd został przeniesiony na sobotę, 17 września 2022 r.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,777fanówPolub nas
779obserwującychObserwuj
6obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx