R e k l a m a

Wieluńska policja ostrzega przed „oszustwem na węgiel”. To nowa metoda przestępców

R e k l a m a

Internetowi oszuści nie próżnują i poszerzają metody swoich działań. Jak informuje wieluńska policja, w ostatnim czasie okazją ku temu stały się problemy na rynku opałowym. Mundurowi z wieluńskiej komendy odnotowali już jedną sprawę oszustwa najnowszą metodą „na węgiel”.

Węgiel stał się w ostatnim czasie towarem deficytowym. Fakt ten postanowili wykorzystać oszuści, którzy żerują na osobach poszukujących opału na zimę. Zawiadomienie dotyczące oszustwa przy zakupie ekogroszku wpłynęło niedawno do wieluńskiej komendy.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Mieszkanka powiatu wieluńskiego odpowiedziała na ofertę sprzedaży ekogroszku, zamieszczoną w internetowym serwisie ogłoszeniowym. Cena towaru była atrakcyjna, a towar dostępny od ręki. Zaliczka za towar została wpłacona na podane konto bankowe. Niestety po dokonanej wpłacie kontakt ze sprzedającym się urwał. Zamawiająca nie otrzymała zamówionego towaru i straciła wpłacone pieniądze – opisuje zdarzenie st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Stróże prawa informują, że oszuści mogą też podsyłać fałszywe linki do płatności lub tworzyć fałszywe strony, łudząco przypominające strony spółek górniczych.
Warto pamiętać, że bezpieczeństwo w wirtualnej przestrzeni zależy od nas samych.

Policja podpowiada: aby uniknąć oszustwa warto stosować się do kilku zasad:
    • kierujmy się rozwagą i zawsze zasadą ograniczonego zaufania;
    • korzystajmy tylko ze sprawdzonych portali sprzedażowych;
    • uważajmy na super oferty, mocno zaniżone lub wręcz niewiarygodnie niskie ceny – powinny wzbudzić naszą czujność;
    • otrzymując ofertę e-mailem, nie klikajmy w linki – mogą one zawierać złośliwe oprogramowanie lub przekierować nas na fałszywą stronę banku.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
1 rok temu

W sumie policja dobre rady podała. Ja ze swojej strony podam inną. Nie przelewaj pieniędzy na konto nikomu oprócz rodziny.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx