R e k l a m a

Pieszy potrącony przez bmw na ul. Warszawskiej w Wieluniu. Trafił do szpitala

R e k l a m a

71-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego został potrącony na przejściu dla pieszych w Wieluniu. W wyniku zdarzenia mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek, 9 września 2022 roku w Wieluniu na ul. Warszawskiej. Policjanci ustalili wstępnie, że 71-latek przechodzący i prowadzący rower przez oznakowane przejście dla pieszych został potrącony przez 38-latkę kierującą bmw. W wyniku tego zdarzenia pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Badanie alkomatem wykazało, że zarówno kierująca bmw, jak i pieszy byli trzeźwi. Szczegółowe okoliczności i przyczyny tego zdarzenia są wyjaśniane przez wieluńskich policjantów – przekazuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Stróże prawa przypominają o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych. Zgodnie z prawem pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem. To kierujący ma obowiązek zmniejszenia prędkości i obserwowania otoczenia przejścia dla pieszych. Z kolei przepisy prawne nie zwalniają również pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię, torowisko oraz korzystania z przejścia dla pieszych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,557fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx