R e k l a m a

Kierowca opla wjechał na przejazd kolejowy mimo opuszczających się zapór [FILM]

R e k l a m a

53-letni kierowca opla zlekceważył migające czerwone światło i wjechał na przejazd w Ważnych Młynach w powiecie pajęczańskim w trakcie opuszczania zapór. Ta chwila nieostrożności zakończyła się dla niego mandatem w wysokości 3000 zł, ale mogła skończyć się tragicznie – kosztem takiego postępowania mogło być zdrowie lub życie.

Pajęczańska policja informuje o zdarzeniu, do którego doszło w połowie sierpnia 2022 roku na strzeżonym przejeździe kolejowym w Ważnych Młynach. O sytuacji został powiadomiony dyżurny pajęczańskiej komendy. Na miejsce wysłał policjantów ruchu drogowego, którzy zastali uszkodzone zapory.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Policjanci przejrzeli zapis z monitoringu i na jego podstawie ustalili kierującego. Jak się okazało, 53-latek złamał szereg obowiązujących przepisów. Zbliżając się do przejazdu kolejowego nie zachował szczególnej ostrożności, nie dostosował się do sygnalizatora świetlnego, który emitował migające czerwone światło, następnie wjechał na przejazd pomimo zamykających się zapór. – informuje mł. asp. Wioletta Mielczarek z pajęczańskiej policji.

Kierowca opla zahamował tuż przed przejazdem, a zapory zatrzymały się na jego aucie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jak podaje policja, mężczyzna został ukarany grzywną w wysokości 3000 złotych oraz punktami karnymi.

– Absolutnie najważniejszą zasadą na przejazdach kolejowych jest zachowanie szczególnej ostrożności. W chwili, gdy sygnalizator nadaje pulsacyjne światło czerwone, obowiązuje bezwzględny zakaz wjazdu na przejazd kolejowy, nawet w sytuacji, gdy rogatki nie zostały jeszcze opuszczone, bądź ich opuszczanie dopiero się rozpoczęło – przypomina mł. asp. Wioletta Mielczarek.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,643fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx