R e k l a m a

Za nami festiwal „Wieluń SLOW – smaki regionu”. Było smacznie, zdrowo i kolorowo [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Smacznych, zdrowych i tradycyjnych dań można było skosztować w niedzielę w parku im. rtm. Pileckiego w Wieluniu. Wszystko to w ramach festiwalu „Wieluń SLOW – smaki regionu”, zorganizowanego przez fundację Made in Wieluń.

To była prawdziwa uczta dla osób ceniących sobie smaczne, tradycyjne dania. Panie z kół gospodyń wiejskich naszego regionu przygotowały różne rodzaje zup – od rosołu z kaczki, przez chrzanową, dyniową, aż po gulaszową, kapuśniak i barszcz ukraiński. Były też m.in. świeżo smażone placki ziemniaczane z sosem gulaszowym oraz leczo z cukinii. Wszystko przygotowane swojsko, tradycyjnie i bez pośpiechu. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy chętnie zajadali się wszystkimi smakowitościami i kto się spóźnił, ten mógł żałować.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Podczas festiwalu swoje produkty wystawiały koła gospodyń wiejskich z Bieńca, Kamionki, Kurowa, Małyszyna, Młyniska, Mokrska, Sieńca i Rychłocic. Koła wzięły też udział w konkursie kulinarnym na słodkość roku, kiszonkę roku, a także tradycyjny chleb, masło i smalec. Jurorami byli Przemysław Banaś – nauczyciel przedmiotów gastronomicznych, Magdalena Jaroch z Radia Ziemi Wieluńskiej oraz Sebastian Michałczyk – kucharz. Cała trójka to absolwenci Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu.

– Ja się bardzo cieszę, że panie się zrzeszają, spotykają, mają ze sobą o czym rozmawiać, mają co robić, chwalą się tymi swoimi produktami, bo jest się czym chwalić – podkreślał Przemysław Banaś.

Wyniki konkursu

 • Słodkość roku
  Pierwsze miejsce ex-aequo:
  KGW Bieniec – dżem brzoskwiniowy i dyniowy,
  KGW Kurów – dżem winogronowy.
 • Kiszonka roku
  Pierwsze miejsce ex-aequo:
  KGW Bieniec – ogórki kiszone,
  KGW Kamionka – sok z kiszonej białej marchwi.
 • Tradycyjny chleb, masło i smalec
  Pierwsze miejsce ex-aequo:
  KGW Sieniec – smalec z warzywami,
  KGW Rychłocice – chleb pszenno-żytni.
R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
803obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx