R e k l a m a

Biuro wojewody łódzkiego: Wpłynęły pieniądze na wypłatę dodatków węglowych

R e k l a m a

Biuro prasowe wojewody łódzkiego poinformowało dziś (21 września), że urząd otrzymał środki na wypłatę dodatków węglowych. W przypadku województwa łódzkiego chodzi o ponad 616 mln złotych.

Łódzki Urząd Wojewódzki informuje, że Ministerstwo Klimatu i Środowiska, po przeanalizowaniu przesłanych przez wojewodę łódzkiego wniosków, przelało dziś na konto urzędu fundusze na wypłatę dodatków węglowych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Tym samym pieniądze jeszcze dziś zostaną przelane do gmin, więc już wkrótce trafią do beneficjentów. Tempo wypłaty dla wnioskodawców zależy obecnie od służb finansowych poszczególnych gmin województwa łódzkiego – przekazują służby prasowe wojewody.

Zgodnie z ustalonym harmonogramem urząd wojewódzki przekazał zapotrzebowanie w kwocie 616.274.829 zł. – Weszła też w życie nowelizacja przewidująca więcej czasu na rozpatrzenie wniosków przez gminy oraz uszczelniająca system wypłat, by wykluczyć nadużycia do których niestety dochodziło – dodają służby prasowe wojewody łódzkiego.

Wieluński ratusz przekazał 21 września, że wciąż czeka na przekazanie środków finansowych na wypłatę dodatku węglowego. – Zadeklarowana suma do dnia dzisiejszego nie została przekazana z budżetu państwa, co za tym idzie przyznane dodatki nie mogą zostać wypłacone w ustawowym terminie. Zaistniała sytuacja jest niezależna od Gminy Wieluń. Wypłata środków będzie realizowana niezwłocznie po otrzymaniu dotacji na ten cel – czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Aktualnie w gminie Wieluń przyjęto 3 472 wnioski, z czego ponad połowa jest rozpatrzona i będzie mogła być wypłacona po otrzymaniu przez gminę środków.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
1 rok temu

Jaśnie Oświecony Książe Wojewoda zacznie teraz przelewać na konta Wielunian po 3K. Powodzenia w dostaniu chociaż tony ekogroszlu w tej cenie. My kupiliśmy w kwietniu węgiel i drewno, bo Pan Premier mówił, że nie trzeba i nie zabraknie. Tylko raz posłuchałem Pana Premiera, kiedy mówił, żeby iść na wybory, bo wirus jest w odwrocie. Niedługo później cała rodzina zachorowała, jedna osoba zmarła.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
801obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx