R e k l a m a

McDonald’s w Wieluniu. Gdzie już miał powstać? Plotek na ten temat nie brakowało

R e k l a m a

Łakomczuchy z naszego regionu od jakiegoś czasu mogą świętować. Mniej więcej w połowie tego roku stało się jasne, że znana sieć fast-foodów chce postawić swój lokal w Wieluniu. Niektórzy powiedzą: „wreszcie!”, bo plotki o wejściu McDonald’s do Wielunia pojawiały się w lokalnej społeczności już od lat.

Słowo „McDonald’s” rozpala wyobraźnię mieszkańców Wielunia i okolic nie od dziś. Znana fast-foodowa sieciówka jest obowiązkowym punktem każdej wycieczki szkolnej. Gdy pytamy na Facebooku, czego brakuje w Wieluniu, można w ciemno zakładać, że internauci w znacznej części wskażą właśnie na obiekt gastronomiczny z charakterystycznym żółto-czerwonym logo. Teraz miłośnicy frytek i burgerów z amerykańskiej sieci pewnie się cieszą, bo McDonald’s dostał pozwolenie na budowę restauracji w Wieluniu (czytaj więcej – kliknij).

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Nowy obiekt na gastronomicznej mapie miasta ma stanąć przy skrzyżowaniu ulic Głowackiego i Wodnej. Tym razem to pewna informacja, poparta udzielonym pozwoleniem na budowę. Ale potencjalnych lokalizacji w Wieluniu, gdzie „już na pewno”, „już za momencik” miał powstać McDonald’s, nie brakowało od lat.

Gdy pod koniec 2014 roku ruszała budowa Era Parku, niektórzy internauci byli wręcz przekonani, że oprócz sklepów powstanie tam kultowa amerykańska sieciówka z jedzeniem. Podobnie było kilka lat później, gdy budowano centrum handlowe Lilia. Plotki o możliwym powstaniu McDonald’s pojawiały się też w kontekście terenów przy skrzyżowaniu ulic Sieradzkiej i Kolejowej, czy też przy ulicy Królewskiej w miejscu odbudowanej „niebieskiej kamienicy”. Zresztą gdy przyłożyło się ucho do tego, co „mówią ludzie”, to przy okazji niemal każdej większej inwestycji w Wieluniu część osób z ekscytacją twierdziła, że „to na pewno teraz”.

Czy w tych wszystkich pojawiających się przez lata plotkach było choć ziarno prawdy? Tego nie jesteśmy w stanie stwierdzić, choć niektórzy mają na ten temat swoje zdanie. Wiemy natomiast na pewno, że amerykańska sieć gastronomiczna stale rozwija się w naszym regionie. Jeszcze na początku 2017 roku jedyny w okolicy McDonald’s znajdował się w Kępnie. Później sieć zaczęła się zagęszczać – zbudowano nowe restauracje w Sieradzu oraz w Chojnach przy trasie S8. Teraz ma przyjść czas na Wieluń.

Zobacz też:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
1 rok temu

Nawet w Dublinnie tyle za muffinke, co teraz w maku jest nie płaciłem (notabene, pani w Dublinie świetnie mówiła po Polsku, aż się zdziwiłem, że Irlandczycy tak nasz język opanowali).

Henryk Markoni
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Henryk Markoni

*polsku

Henryk Markoni
1 rok temu

Cena za cheesa to jest jakieś barbarzyństwo. Ja chce znowu za 2,50 i muffinki z jajkiem z rana w tej samej cenie.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,766fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
3
0
Podziel się swoją opiniąx