R e k l a m a

Rozświetl boisko – poznaj oprawy stadionowe LED

R e k l a m a

Jeśli boisko nie jest dobrze oświetlone, nie można w pełni wykorzystać jego potencjału. Zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy bardzo szybko robi się ciemno. Jednak w jaki sposób je dobrze oświetlić? Najlepszym wyborem będą oprawy stadionowe LED, których parametry techniczne można dostosować do potrzeb każdego obiektu.

Każde boisko jest inne, dlatego też każde może wymagać nieco innego oświetlenia. W przypadku opraw ledowych bez problemu można dopasować moc, wielkość, wydajność świetlną czy też temperaturę barwy światła.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Moc dopasowana do wielkości i przeznaczenia obiektu

Oprawy stadionowe LED to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań jeśli chodzi o oświetlanie obiektów sportowych. Ich działanie opiera się o wysokiej jakości diody, które są źródłem światła. Producenci oferują je w różnych rozmiarach. Mniejsze lampy bardzo często mają mniejszą moc, co wynika z mniejszej ilości zastosowanych diod. Najmniejsze naświetlacze stadionowe, stosowane do oświetlania obiektów sportowych mają 250 W. Później dostępne są większe wersje o mocy 500 a nawet 1000 W. Oczywiście, żeby zapewniały one skuteczne oświetlenie, moc należy dobrać do wielkości i przeznaczenia obiektu.

Co do zasady oprawy stadionowe nadają się jako źródło światła do wszystkich zewnętrznych obiektów sportowo-rekreacyjnych. Jest to możliwe dzięki wysokiemu stopniowi szczelności. Tego typu oprawy posiadają stopień ochrony na poziomie IP65, a w niektórych przypadkach nawet IP66. To sprawia, że mogą przez wiele godzin pracować nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Bardzo często można je spotkać na boiskach do piłki nożnej. W tym miejscu warto dodać, że mają one solidne oprawy, dzięki czemu nie straszne im uderzenie.

To najlepsze rozwiązanie także do oświetlenia boisk do koszykówki, siatkówki, hokeja, tenisa czy baseballu. Można oświetlić nimi również tory wyścigowe.

To wysoka wydajność świetlna w najlepszym, energooszczędnym wydaniu

Zważając na coraz to bardziej rosnące ceny energii elektrycznej, montując oświetlenie stadionu warto zwrócić uwagę na kwestię energooszczędności. Pod tym kątem oprawy stadionowe LED to najlepszy wybór. Wyróżniają się one wysoką wydajnością świetlną (120 -135 lm/W), a co za tym idzie, niższym zużyciem energii. To w zależności od mocy i wielkości naświetlana może wynosić od 150 do 1000 kWh/100h.

Bardzo dobrze wypada to zwłaszcza na tle innych rodzajów lamp stadionowych. Ich montaż to naprawdę ogromna oszczędność. Oświetlenie ledowe jest w końcu jednym z najbardziej energooszczędnych rozwiązań na rynku. W porównaniu do opraw sodowych, rtęciowych czy metalohalogenkowych, które jeszcze do niedawna były bardzo popularne na obiektach tego typu, zużycie energii opraw LED jest około 2 – 3 razy mniejsze.

Jeśli chodzi o oświetlenie stadionów, na ten moment tak naprawdę nie ma lepszego wyjścia aniżeli montaż naświetlaczy ledowych. Są one skutecznym źródłem światła, a jednocześnie nie pobierają przy tym zbyt dużej ilości energii.

Poznaj pełną ofertę sklepu ELED.pl – oświetlenie LED na miarę Twoich potrzeb!

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx